Eva García Sáenz de Urturi

Bestsellerová španělská autorka začínala od nuly, než se vyšplhala k výšinám, milionovým počtům prodaných výtisků a filmové adaptaci…

Narodila se v baskické Vitorii, od patnácti let žije v Alicante. Vystudovala optometrii a řadu let pracovala na manažerských pozicích v optickém průmyslu. Nyní pracuje v knihovně University Alicante. 

Prošla si řadou kurzů tvůrčího psaní a trvalo jí tři roky studia dokumentů a zdrojů, než dokončila svůj první román. V něm kombinuje historii a vědecké poznatky o stárnutí. Nakladatelství ji však odmítla, tak knihu vydala elektronicky. A stala se bestsellerem, na Madridském knižním veletrhu se o něj poprala ta nakladatelství, která ho před časem nechtěla. Fenomenální úspěch zažila nejen ve Španělsku a Latinské Americe, ale i v Británii a Spojených státech.

V roce 2014 vydala první díl detektivní trilogie ze Sněžného města, své rodné Vitorie. Jen ve Španělsku se ho prodalo na milion výtisků, práva prodána do 14 jazyků, v roce 2019 šlo do kin filmové zpracování prvního dílu.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://www.evagarciasaenz.com/

VYŠLO ČESKY ::

  • Páni času (Los senores del tiempo, 2018; Vendeta, 2020) Vyšlo
  • Rituály vody (Los ritos del agua, 2017; Vendeta, 2020)
  • Ticho ve sněžném městě (Del silencio de la ciudad blanca, 2016; Vendeta, 2019)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA