Warren Ellis

*16. února 1968 Essex, Velká Británie

Další autor grafických románů se pustil do psaní thrillerů – se spoustou zbraní, svérázných postav a košatého slovníku však zůstává věrný svému stylu…

Ellis po studiích vystřídal řadu zaměstnWarren Ellis Americkej senání, než se v 90.letech uchytil v novinách a později v prestižních komiksových vydavatelstvích Marvel Comics a DC Comics. Tam postupem času stvořil pestrou škálu jak superhrdinských, tak i futuristických komiksů, např. Transmetropolitan nebo Iron-Man. Za své grafické romány získal řadu ocenění a je na tomto poli brán jako kultovní autor.
Píše však i náměty k videohrám nebo sloupky do novin a on-line magazínů.
V roce 2007 se vydal i na pole prózy s osobitou kombinací detektivky a road story ve stylu Chucka Palahniuka Americkej sen.
Talent pro thrillery prokázal svou komiksovou minisérií RED, podle které vznikl veleúspěšný film s Brucem Willisem. Odtud byl už jen krůček k napsání opravdového románového thrilleru, což se také splnilo začátkem roku 2013. Kniha Soustrojí smrti odkazuje ke klasické drsné škole, ale má spoustu prvků, typických pro Ellisovy komiksy, jako je posedlost zbraněmi, cynismus a temný náhled na svět. Filmová práva na román o detektivu Johnu Tallowovi byla prodána velmi brzy po vydání a pochvalných kritikách.
V próze pokračuje Ellis i dál, vyšly mu dvě sbírky esejů o historii komiksů a životě vůbec, a také digitální novela Dead Pig Collector, což je brutální příběh o psychopatickém zabijákovi. Nejnověji pracuje na faktografické knize o budoucnosti velkoměst.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.warrenellis.com

VYŠLO ČESKY ::

  • Americkej sen (Crooked Little Vein, 2007; Volvox Globator, 2009)
  • Soustrojí smrti (Gun Machine, 2013, Mladá fronta, 10/2013) NOVINKA
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA