Vyhrajte 3x knihy J. K. Rowlingové Volání Kukačky a Prázdné místo

Nedávno jsme vám nabídli recenzi očekávaného titulu Volání Kukačky, který pod jménem Robert Galbraith napsala J. K. Rowlingová. Tento detektivní román můžete najít od dnešního dne na českých knižních pultech.

Spolu s nakladatelstvím Plus jsme pro vás připravili soutěž o 3 výtisky této knihy a autorčina prvního titulu pro dospělé, Prázdné místo.

Nenechte si ujít příležitost vyhrát dohromady obě tyto knihy. Soutěž trvá do 7. března 2014 do 11 hodin.

Robert Galbraith Volání kukačkyGalbraith, Robert (J. K. Rowlingová): Volání Kukačky
Když se slavná modelka Lula Landryová vrhne dolů ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé k rychlému závěru, totiž že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afganistanu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, přichází na hrůzné souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý detektivní román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho.
Nakladatel: Plus, překlad: Ladislav Šenkyřík, vázaná, 480 stran, 369 Kč

Prázdné místoRowlingová, Joanne K.: Prázdné místo
První román autorky Harryho Pottera pro dospělé čtenáře.
Pagford je zdánlivě idylickým anglickým městečkem s dlážděným náměstím a starobylým opatstvím. Ale za touto fasádou se skrývá město ve válce – bohatých proti chudým, mladých proti starým, manželek proti manželům, učitelů proti žákům. Uvolnění místa v městské radě po úmrtí jednoho z jejích členů se stává katalyzátorem všech animozit a vášní.
Po nenadálé smrti čtyřicátníka Barryho Fairbrothera zůstane Pagford v šoku. Je to zdánlivě idylické anglické městečko s dlážděným náměstím a starobylým opatstvím, ale za hezkou fasádou zuří tichá válka. Bohatí válčí s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky. Pagford rozhodně není tím, čím se zprvu zdá. Prázdné místo, které po Barrym zůstane v městské radě, se brzy stane katalyzátorem největší války, jakou město zažilo. Kdo bude triumfovat ve volbách provázených vášněmi, pokrytectvím a nečekanými odhaleními? Brilantně napsaná kniha, která je autorčiným prvním románem pro dospělé čtenáře, zároveň nutí k přemýšlení a na každé své stránce znovu a znovu překvapuje.“Prázdné místo je velkolepý a skvěle napsaný román o soudobé společnosti. Rowlingová vytvořila fascinující svět, v jehož postavách zaručeně rozpoznáte své vlastní sousedy. Šarvátky i divoké střety, jež otřásají životem lidí v Pagfordu, jsou plné vášní, které zasahují i každého z nás,“ říká o románu šéfredaktorka Martina Mašínová.
Nakladatel: Plus, originál: The Casual Vacancy, překlad: Hana Zahradníková, vázaná, 544 stran, 499 Kč

Soutěžit můžete zde.
Nápovědu hledejte na stránkách Plus a Centru DETEKTIVKY.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.
Výherce bude oznámen na stránce Ukončené soutěže.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY