Richard Castle

Richard Edgar „Rick“ Castle je fiktivní spisovatel, kterého ztvárňuje Nathan Fillion v kriminálním seriálu Castle na zabití z produkce americké stanice ABC. Byť je postava imaginární, má vlastní webové stránky a na nich typicky mnohomluvný životopis, v kterém ale nenajdete nic podstatného. Všeobecně je ovšem známo, že Rick Castle je dvakrát rozvedený a žije se svou matkou a svou dcerou Alexis v New Yorku.

Castle na zabití
Foto: Prima Love, Castle na zabití každý čtvrtek ve 21:15

Legenda praví, že první knihu Castlovi odmítlo 21 nakladatelů, než se z ní stal hit, a že ten první zamítavý dopis má zarámovaný nad stolem. Průlom v řadě brakových titulů zaznamenala až série s úžasným detektivem Derrickem Stormem, která čítá okolo deseti knih. Když už však měl Castle svého hrdiny dost, nechal ho zemřít a sám sebe protlačil do skutečného oddělení vražd newyorské policie, kde se mu detektiv Kate Beckettová stala inspirací a múzou pro jeho novou sérii detektivních románů. Vznikla Nikki Heatová a její případy…
A protože televizní seriál s Castlem  a Beckettovou je nadmíru úspěšný, produkce rafinovaně využila popularity a skloubila fikci se skutečností. Na knižním trhu se objevily skutečné romány s Nikki Heatovou a Nathan Fillion v roli Castla objíždí propagační knižní turné, spojená s autogramiádami.
Od roku 2009 je na pultech již 5 knih s Heatovou, ke kterým přibyly i 3 grafické romány o Derricku Stormovi, inspirované původní sérií (která v reálu donedávna neexistovala). Nově vychází o nepřemožitelném detektivovi omnibus tří povídek v elektronické verzi a čtvrtý díl již v tištěné podobě.

Kdo je skutečným autorem všech knih, to je přísně střeženým tajemstvím. A tak spíš než kvalita románů je největším tahákem právě neznámá totožnost spisovatele, skrytého za značkou Rick Castle…

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://www.richardcastle.net/

VYŠLO ČESKY ::

  • Heatová a vlna žáru (Heat Wave, 2009; Zoner Press, 2011)
  • Heatová a žhavá odhalení (Naked Heat, 2010; Zoner Press, 2011)
  • Heatová a hra s ohněm (Heat Rises, 2011; Zoner Press, 2012)
  • Heatová a led v žilách (Frozen Heat, 2012; Zoner Press, 2013) NOVINKA
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA