Terry Hayes

* 8. října 1951 Sussex, Velká Británie

ja-poutnik-terry-hayesNovinář, scenárista, producent a nyní i spisovatel napsal špionážní thriller o neviditelném agentovi a jeho boji o záchranu Ameriky.

Ačkoli se narodil v Anglii, jako dítě se s rodiči přestěhoval do Austrálie, kde vystudoval žurnalistiku. Stal se tam uznávaným korespondentem a sloupkařem. Postupně přešel k filmovému průmyslu, podílel se na scénáři k filmové sérii Šílený Max, produkoval řadu australských seriálů a filmů. Po přestěhování do Los Angeles psal scénáře k hollywoodským trhákům, nejvýznamnější je jeho podíl na komiksové adaptaci Z pekla (From Hell), za který byl i nominován na cenu Brama Stokera.

V roce 2013 napsal obsáhlý thriller Já, Poutník. Coby bývalý zahraniční zpravodaj je zvyklý stále sledovat politické dění a inspirací mu byly reálné aféry, které hýbou světovým míněním. Velkým impulzem ke knize bylo také interview s bývalým zaměstnancem CIA… Autorova románová prvotina nelíčí jen souboj superšpiona se superteroristou o budoucnost Ameriky. Má i řadu vedlejších příběhů, do kterých se román košatí. V USA se kniha stala hitem i díky masivní propagaci v sociálních sítích a na internetu. Plánuje se překlad do 20 jazykových mutací.

Ačkoli byl považován za nezfilmovatelný, práva k románu koupilo studio MGM a sám autor se bude podílet na adaptaci. V hlavě už nyní nosí kostry dalších dvou příběhů s Poutníkem, což filmové studio jistě potěší. Nyní však Hayes pracuje na novém špionážním thrilleru s jiným operativcem CIA, pracovní název je The Year of the Lotus.

VYŠLO ČESKY::

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA