Televizní tipy na leden

V sekci Regály se postupně objevují knižní novinky, které vyjdou v roce 2013. Na co se lze těšit na televizních obrazovkách?
Inspektor RébusReprízy či ponocování, tak by mohl působit výběr některých krimi či detektivních příběhů, které uvedou české televize během ledna. Opakování Kriminálky Anděl, prvorepublikového Panoptika, komunistického majora Zemana či v pozdních časech Inspektor Rebus nebo chválený dánský seriál Zločin.

Od 3. ledna bude ČT1 po několika letech znovu vysílat britský seriál Inspektor Rebus (v hlavní roli John Hannah) na motivy temných detektivek Iana Rankina, sledovat ho lze v noci ze středy na čtvrtek, první díl bude uveden krátce po půlnoci v 00.20, další epizody již ve 23.15.

Zločin 6. ledna začne ČT2 každou neděli po desáté večerní vysílat první řadu dánského detektivního seriálu Zločin, který se dočkal i amerického remaku. Nepůjde přitom o tradiční formu, kdyby se v každé epizodě vyšetřoval nový případ, ale drží se jednoho příběhu, který začíná vraždou mladé dívky.
V podobném čase uvede TV Barrandov německo-švédskou adaptaci románu Číňan, který napsal Hening Mankell mimo řadu s policistou Wallanderem. Pod názvem Muž z Pekingu bude možno po dvě neděle sledovat dvoudílný film od 22.40, resp. 23.00, v němž se v jedné z rolí objeví Michael Nyqvist ztvárnivší Mikaela Blokmvista ve švédského adaptaci Larssonovy trilogie.
Kdo nemá možnost nahrávání, ale lákaly by ho oba severské příběhy, může zvolit ještě variantu ponocování. Seriál Zločin bude reprízován na ČT2 od 10. ledna vždy v noci ze středy na čtvrtek, první epizoda bude uvedena v 02.10.
Od 7. ledna každé pondělí ve 20.00 ČT1 znovu uvede, opět v remastrované podobě, seriál Panoptikum hříšných lidí v hlavní roli s Jiřím Adamírou jako radou Korejsem, který nahradil radu Vacátka v podání Jaroslava Marvana. Seriál vznikl na motivy do první republiky zasazených detektivek Jiřího Marka, nepůjde však o jedinou adaptaci českých knižních detektivek.
Případ pro rybáře foto Zuzana PachováV neděli 20. ledna od 20.00 uvede ČT1 novou adaptaci detektivek Hany Proškové s netradiční dvojicí policista Vašátka a amatérský detektiv malíř Horác. Vašátka ztvárnil Viktor Preiss a do role Horáce byl obsazen David Matásek. Případ pro rybáře, jak se nová televizní adaptace jmenuje, je oproti knižní předloze (zřejmě povídce Smrt mladé stopařky) zasazena do současnosti.
Každé pondělí bude Nova od 20.20 reprízovat první řadu své Kriminálky Anděl. A kromě Panoptika lze zvolit ještě variantu TV Barrandov, která bude pondělky od osmé večerní znovu vysílat seriál Třicet případů majora Zemana.

Foto: www.ceskatelevize.cz, Případ pro rybáře (Zuzana Páchová)

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA