Úkryt (Lisa Gardnerová)

Lisa Gardnerová ÚkrytKniha vypraví příběh, se kterým by ve skutečnosti nikdo nechtěl mít nic společného.

Zrůdný nález šesti těl malých mumifikovaných děvčátek, která někdo pohřbil před pětadvaceti lety v igelitových pytlích v podzemní místnosti na pozemku bostonské psychiatrické léčebny. Na jednom z těl je medailonek se jménem Annabelle Grangerové. Skutečná Annabelle je živá, i když do této doby vedla podivný život na útěku, který považovala za paranoidní čin svého otce. Změna jmen a změna místa pobytu a to několikrát za sebou. Annabelle kontaktuje vyšetřovatele, kterými jsou seržantka D.D. Warrenová a městský policista Bobby Dodge, čímž začíná její zájem o tento hrůzný případ, aby tak dostala klíč ke své minulosti. Měly vraždy něco společného s psychiatrickou léčebnou, v níž bylo léčeno několik značně podivných osob a jak tohle všechno souvisí s Annabelle?

Kniha Útěk nepřímo navazuje na knihu Smrtící samota, v níž jsme se setkali s Catherine Gagnonovou, která má i zde nezanedbatelnou roli. Není však třeba mít předchozí knihu přečtenou, protože celý příběh je tu vysvětlen.

Člověk má stále pocit, že je naprosto jasné, kdo je vrahem a v dalším momentu zjistí, jak moc se mýlil.

Opět velmi dobré prokreslení lidských charakterů, zajímavá spolupráce mezi svéhlavými a komplikovanými osobami, D.D. a Bobbym. Ani Annabelle, která je poznamenána životem na útěku a připraveností žít osamoceně v ústraní a přitom ve středu města za nimi nezůstává pozadu a Catherine, která je sice Annabelle vzhledově podobná, naturelem se však značně liší.

Obě řady knih Lisy Gardnerové (jak ta s Rainie a Quincym, tak ta s D.D. a Bobbym) jsou si hodně podobné. Stejně děsivé příběhy, které rozhodně mají právo být nazývány thrillery. Přestože v knihách Gardnerové neteče množství krve, dusivá atmosféra, která je bravurně vylíčena a naprostá nepředvídatelnost děje, dává příběhům mrazivý nádech.

Originál: Hide, Bantam Dell 2007
Překlad: Zdík Dušek
Vydal:
Columbus, 2008

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA