Svědek má zemřít (Ruth Rendellová)

Vrchní inspektor Wexford zažívá kruté ráno. Najít totiž tak brzo mrtvolu právě nepřispívá k nejlepšímu probuzení. Řidič náklaďáku, Charlie Hatton, jak se zavražděný jmenoval, se večer předtím účastnil rozlučky se svobodou svého nejlepšího přítele Jacka, kterému měl jít druhý den za svědka. Při bujaré rozlučce se podaří Charliemu urazit svými jízlivými poznámkami téměř všechny ostatní v klubu, kromě Jacka.

Souběžně řeší tým inspektora Wexforda tragickou autonehodu rodiny úspěšného makléře. Stále víc je zřejmé, že mezi oběma případy je jakási souvislost, jen najít tu správnou spojovací nitku! Obzvlášť když okolo je několik nitek přivádějící Wexforda a jeho tým do slepých uliček. Řešení případů není až tak překvapující, což vůbec neznamená, že se jedná o špatnou detektivku. Naopak. Jako obvykle čtivá 4. detektivka s Wexfordem, se silnou sociální kritikou velmi dobře obstává, přestože její hlavní představitel, vrchní inspektor Wexford není žádná mimořádná charismatická osobnost, jak je známe u jiných autorů. Přesto má ve svém týmu velkou oporu.

Nakonec Wexfordovi stačí nedobrovolně strávit necelé dvě hodiny ve výtahu a řešení obou zločinů se hned nabízí samo. Ale opravdu nechtějte, aby se ten výtah zasekl dřív. Ona se tahle detektivka čte vážně dobře.

Originál: The Best Man to Die, 1969
Překlad: Věnceslava Lexová
Vydalo nakladatelství Motto;
www.motto.cz, 2007

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA