Steve Robinson

Zakladatel „genealogické detektivky“ sám pátral po svých kořenech…

Robinson Steve Profile Pic copy
Foto: ancestryauthor.blogspot.cz/

Rodák z britského Kentu publikoval první článek už v šestnácti, po propuštění z telekomunikací se vrhl na psaní profesionálně. Jeho úspěšná série detektivek se točí kolem rodokmenů, jejím hrdinou je totiž americký genealog Jefferson Tayte. Ten je sám adoptovaný, tudíž jeho posedlost zjistit totožnost svých biologických rodičů ho logicky dovedla až k profesionální genealogii.

O tu se autor začal zajímat z osobních důvodů – chtěl vypátrat svého dědečka, který sloužil v Anglii za 2. světové války a pak se zas vrátil do Států. Při pátrání v kronikách a dokumentech načichl k této činnosti téměř detektivní a nadchla ho natolik, že jeho série má už 4 díly a pátý vychází v dubnu 2016.

Steve však měl zprvu problém originální koncept vydat. Jeho rukopisy nakladatelé odmítali celých pět let, než se rozhodl vydat první díl jako e-knihu na Amazonu. Tam už si ho čtenáři našli. Za pár let podepsal smlouvu s kamenným nakladatelem a jeho tři vydané knihy se dočkaly reedice v tištěné formě. Tajemství vyplavaná při pátrání po rodinných kořenech lákají čím dál víc čtenářů i v mnoha jazykových mutacích…

VYŠLO ČESKY ::

Samostatné:

  • Tajná manželka (The Secret Wife; Mystery Press, 2021)
  • Žena obchodníka s příběhy (Penmaker´s Wife, 2019; Mystery Press, 2021, ukázka)

Jefferson Tayte:

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.steve-robinson.me

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA