Soutěž o 2 novinky z HOSTa

A jsme tu s další soutěží o knihy z nakladatelství HOST. Tentokrát nabízí dva zajímavé tituly. Následky americké autorky Koethi Zanové je psychologický thriller, kdy jak říká Jeffery Deaver, Zrušíte schůzky a vzdáte se spánku.
Tajemný thriller s bájnými postavami má název Stallo. Román švédského spisovatele Stefana Spjuta srovnávaný s ranými tituly Stephena Kinga vychází 29. listopadu.
Balíček knih Koethi Zanová Následky a Stefan Spjut Stallo čeká na jednoho výherce.

Soutěžit můžete do 11. prosince 2013 do 10 hod.
Cenu do soutěže věnovalo nakladatelství HOST

Anotace:

Koethi Zanová: Následky
Koethi Zanová NásledkyPříběh Sáry Farberové, jednatřicetileté ženy, která před třinácti lety strávila tři roky zavřená ve sklepě se třemi dalšími dívkami.
Jednou z nich byla její nejlepší přítelkyně, která věznění nepřežila.
Sára se nyní snaží vyléčit z posttraumatické stresové poruchy a začít znovu žít, dozvídá se však, že její únosce by mohl být propuštěn na podmínku. Z vězení jí posílal dopisy, které Sára nemůže nadále ignorovat. Pomocí náznaků obsažených v dopisech může zabránit tomu, aby sadistický psychopat znovu ubližoval. Musí však překonat své fobie a vyrovnat se s nenávistí svých společnic ze sklepa, které se rozhodly navždy ji vyškrtnout ze svého života. Společně s ostatními bývalými zajatkyněmi zjišťuje, že zvěrstva a brutalita ještě zdaleka nejsou u konce, a začíná hledat cestu, jak se osvobodit od minulosti.
Psychologicky laděný příběh vyprávěný v první osobě má v sobě introspektivní brilantnost knih Tany Frenchové. Postava Sáry připomene čtenáři i Clarice Starlingovou z Mlčení jehňátek.
Nakladatel: Host, 310 str., vázaný, 299 Kč‘
Přečtěte si ukázku.

Stefan Spjut Stallo
Stefan Spjut Stallo…neboť v neprobádaných končinách opravdu žijí trollové. A kradou naše děti.
Stallo je napínavý román, který lze těžko zařadit do nějakého žánru. Obdivuhodně napsaná kniha o trollech, démonech v nás a o vztazích s našimi dětmi, přírodou a zvířaty.
Rok 1977, Národní park Sarek v Laponsku. Fotograf, který se specializuje na focení divokých zvířat, vyfotí ze svého malého letadla zvláštní snímek medvěda uhánějícího přes močály, jemuž sedí na zádech podivné stvoření podobné dítěti, avšak chlupaté a s dlouhým ocasem. Vypadá jako malá opička, ale opice to není. Není to ani člověk, ani zvíře. Fotograf tvrdí, že zachytil trolla.
Léto roku 1978. Z chaty v dalarnských lesích ve Švédsku beze stopy zmizí malý chlapec. Jeho matka tvrdí, že ho unesl obr. Hoch není nikdy nalezen.
Rok 2004. Susso vytvoří webovou stránku věnovanou kryptozoologii. Zabývá se hledáním bytostí, jejichž existence dosud nebyla prokázána, jako jsou Yetti, Lochneská příšera nebo Velká noha. Nejvíce ji však zajímají trollové. Tuto posedlost zdědila po svém dědovi, známém fotografovi divoké přírody. Jednou Susso zatelefonuje stará žena a oznámí jí, že před svým domem zpozorovala malé podivné stvoření, které sledovalo ji i jejího čtyřletého vnuka. Susso popadne fotopast a okamžitě se za stařenou rozjede. Začíná děsivá výprava do neznáma…
Nakladatel: Host, 536 str., vázaný, 389 Kč
Podívejte se na trailer:

A přečtěte si ukázku

Soutěžit můžete zde.
Nápovědu hledejte na stránkách nakladatelství HOST.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.
Výherce bude oznámen na stránce Ukončené soutěže.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Redakce