Sherlock vstává z mrtvých, Hercule končí

Sherlock seriál BBCDavid Suchet od podzimu točí poslední řadu Hercula Poirota, aktuálně se začíná s natáčením třetí řady Sherlocka zasazeného do současnosti a už se slibuje další série.

Zatím poslední díl seriálu Sherlock z produkce BBC byl uveden v lednu 2012. Jak to bude se zmrtvýchvstáním Sherlocka Holmese, to je otázka, jíž se zabývali a zabývají fanoušci se snahou vyřešit, jak detektiv zfingoval svou smrt. A právě v prvním díle nové, třetí řady má být vše vysvětleno. Jak a jaká původní Doylova díla, tzv. kánon, poslouží jako předloha pro třetí řadu, se zatím neví.

Duo Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes) a Martin Freeman (dr. Watson) začíná natáčet v pondělí 18. března, i tentokrát vzniknou jen tři epizody. Předpokládá se, že v Británii budou uvedeny ještě v letošním roce na podzim. Už teď je potvrzeno natočení čtvrté řady, která bude mít opět tři díly.

Článek k druhé sérii
Druhá řada Sherlocka: dojde i na deerstalker

Tweetující Suchet

To David Suchet, představitel hlavní role v seriálu Hercule Poirot, točí poslední, třináctou řadu a fanoušci mohou informace čerpat z jeho twitterového profilu. Již dotočeny jsou epizody Opona, Hra na vraždu a Sloni mají paměť. Nyní vzniká Velká čtyřka, zbývá tak pouze adaptace povídkové sbírky Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota. V knižní verzi se jedná o dvanáct samostatných různě složitých povídek a zůstává otázkou, co z knihy se napasuje do filmu kolem devadesáti minut.
V Oponě, jež bude závěrečným dílem celého seriálu, se znovu jako i v knižní předloze objeví Hastings, opět v podání Hugha Frasera. Krom toho ve Velké čtyřce vystupuje celá původní seriálová velká čtyřka: nejen Poirot a Hastings, ale i vrchní inspektor Japp (Philip Jackson) a slečna Lemonová v podání Pauline Morane.
V knihách Agathy Christie se přitom slečna Lemonová s Hastingsem nikdy nesetkala, v seriálu vystupovali společně. Celá sestava se však objevuje společně po 12 letech, naposledy vystupovali ve Zlu pod sluncem.
Existuje i pojítko se seriálem Sherlock, a to nejen v tom, že tvůrci Sherlocka k informování využívají také Twitteru. Představitel Mycrofta Holmese a spolutvůrce seriálu Mark Gatiss je autorem scénáře k Velké čtyřce a dříve už napsal epizody Kočka mezi holuby a Viděla jsem vraždu.
Sherlock zaujal i ty, kteří detektivky běžně nečtou nebo ani nesledují. Povede se to i rozlučkové řadě s Poirotem?

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA