Velká čtyřka (Agatha Christie)

Agatha Christie Velká čtyřka-2001Z důvodů nijak souvisejících s Agathou jsem si chtěl znovu přečíst jednu z jejích prvních knih – román s Herculem Poirotem Velká čtyřka.

Pokud očekáváte klasickou “Agathu” odehrávající se nejlépe na anglickém venkově s mistrovskou dedukcí Poirota na konci, pak se asi budete hodně divit. V knize sice najdete belgického detektiva, ale příběh je to hodně divoký. Velká čtyřka – zločinecká organizace, proti které bojuje Poirot, provází celou knihu. Nejedná se přitom vlastně o jeden příběh, ale o nejprve časopisecky publikované povídky s Velkou čtyřkou spojené v román.

Pokud máte rádi třeba knižní dobrodružství agenta 007, pak se vám tento titul zřejmě bude líbit. Pokud jste “skalními” fanoušky Agathy Christie, měli byste ji tak jako tak přečíst. Už třeba jen pro Poirotovy poznámky o vlastní inteligenci, objeví se zde jeho bratr a také ruská hraběnka Vera Rossakoffová, do které se P. zakoukal v povídce Dvojitá stopa (Rané případy Hercula Poirota) a s kterou se pak ještě sešel v Herkulovských úkolech pro Hercula Poirota.

Originál: Big Four
Překlad: Karla Andělová
Vydal: Knižní klub, Praha 2001

 

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.