Šestý cíl (James Patterson)

James Patterson Šestý cílŠestý cíl je šestou knihou v sérii s Lindsay Boxerovou a Ženským vyšetřovacím klubem.

Lindsay byla nedávno povýšena na poručíka, což ale znamená méně práce v terénu a tenhle styl práce Boxerovou právě neuspokojuje. Jeden z případů se Lindsay týká velice osobně, protože je při něm postřelena její kamarádka Claire, která pracuje jako hlavní patoložka. Lindsay je případem tak pohlcená, že docílí své degradace na seržanta.
Lindsay se svými kolegy řeší dva případy. Jedním je masakr, který nastal na lodi za bílého dne a který se právě týká i Claire. Někdy v té době dochází k únosu chůvy a její pětileté svěřenkyně. Lindsay zjišťuje, že tohle není jediný případ únosu. Není už ale jasné, proč tentokrát nikdo nežádá o výkupné.

Šestý cíl si můžete pořídit, i když jste žádnou z předchozích knih nečetli, a nebudete si připadat ochuzeni o souvislosti. Samozřejmě osudy hrdinů pokračují, v tomto příběhu právě řeší Lindsay kromě služebních povinností i svůj vztah s přítelem Joem.
Čtivost knihy jako by se trochu lepšila s přibývajícími stránkami. Pravděpodobně si vás přesto tahle série získá a budete doufat, že sedmý díl se vrátí svou vypracovaností k úspěšným prvním dílům.
Šestý cíl je příjemným odpočinkovým počtením, ale myslím že James Patterson umí své řemeslo daleko lépe.

Originál: 6th target, 2007
Přeložil Ondřej Duha
Vydalo nakladatelství: ALPRESS (
www.alpress.cz), v edici Klokan, 2008
328 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA