Robert Wilson

Česky vyšlo I Ocenění

*1957, Velká Británie

Autor fascinujících románů, které se nedají tak snadno zařadit do jediné škatulky – jsou brutálními thrillery i psychologickými sondami, obsahují výlety do historie i dráždivou atmosféru exotických krajů…

Tento britský spisovatel studoval angličtinu na Oxfordu, po studiích pracoval v přepravě, reklamě a obchodu, pracovně projezdil Asii i Afriku. Několik let žil v Řecku a Západní Africe, která ho inspirovala k napsání jeho první detektivní řady s výběrčím dluhů a obchodním prostředníkem Brucem Medwayem.
(Stejná univerzita a léta strávená v Řecku spojují Wilsona s dalším spisovatelem detektivek, Paulem Johnstonem, se kterým se přátelí a navzájem si obdivují své romány.)
Díky svým obchodním kontaktům má autor také mnoho známých po celé Evropě, a právě přičiněním jednoho z nich se dostal i do Španělska, které si ihned zamiloval a na Pyrenejský poloostrov zasadil svou druhou detektivní sérii s vrchním inspektorem Javierem Falconem. Tato mistrná a kritikou ceněná série, zasazená do Sevilly, se v češtině dočkala již tří titulů.
Kromě domu ve Španělsku zakoupil i opuštěnou farmu v Portugalsku a nyní dělí svůj čas mezi Británii, Portugalsko a Španělsko.

OCENĚNÍ ::
1999 – Gold Dagger  (Small Death in Lisbon)
2003 – Deutcher Krimipreis (Small Death in Lisbon)
2006 – Gumshoe award (The Vanished Hands)
více o cenách

VYŠLO ČESKY ::

  • Slepý muž v Seville (The Blind Man in Sevilla, BB art, 2006)
  • Zmizelé ruce (The Vanished Hands, BB art, 2007)
  • Skrytí vrazi (The Hidden Assassins, BB art, 2008)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA