Sbohem, baby (Dennis Lehane)

Dennis Lehane Sbohem babyPatrick Kenzie a Angie Gennarová, partneři v životě i ve své soukromé Detektivní agentuře, už zažili hodně zlých věcí. A proto se opravdu nechtějí zaplést do případu zmizení čtyřleté Amandy. Ani po třech dnech totiž nemá policie sebemenší stopu a člověku se honí hlavou velmi ošklivé scénáře toho, co se mohlo stát. Oba detektivové se prostě bojí, co by mohli zjistit, a chtějí, aby Amandu raději našel někdo jiný, ať bude v jakémkoli stavu. Matka holčičky se víc zajímá o to, jak vypadá v televizi, ale její teta nebere „ne“ jako odpověď, a tak se Patrick a Angie ocitají uprostřed vyšetřování, ani nevědí jak. Na případu spolupracují s životem pocuchanými policisty, kteří už znovu nechtějí vidět děti zalité do betonu a kauza malé Amandy pro ně je šancí uvěřit ve štěstí – ale nikdo z nich si nahlas nepřipouští, že čím déle je děvčátko pryč, tím horší jsou její vyhlídky. Obzvlášť když vychází najevo, že nepříliš vzorná Amandina matka naštvala drogového krále. Ale všechny stopy se vytrácí do ztracena, nic nedává smysl a čas běží…
Neskutečně silný příběh plný slepých uliček, zvratů, podrazů a smutku se vám zažere pod kůži. Pravděpodobně budete tak jako já muset strhující knihu dočíst ještě ten den a pak se dlouho, dlouho snažit vyhrabat z deprese nad tímhle světem, jeho tzv. „zákony“ a jeho nespravedlností.

Ponurý kriminální příběh byl roku 2007 zfilmován Benem Affleckem a všichni se v podstatě shodli, že z postu režiséra odvedl vynikající práci. Pravdou však je, že tenhle příběh by nedokázal zkazit ani cvičený šimpanz, kdyby se věrně držel této předlohy. Komu po přečtení knihy zbyl ještě kousek dobré nálady, ať si pustí film jako nášup.

Originál: Gone, baby, gone
Překlad: Jiří Bartoň
Vydal: Olympia, 2008
www.iolympia.cz
356 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA