Velikost L (Meg Cabotová)

Autorka úspěšných knižních sérií pro náctiletá děvčata se pouští do nové série – detektivek říznutých romantikou (nebo romancí šmrncnutých detektivkou?) Každopádně je z toho mírně ulítlá, hodně zábavná a nesmírně ukecaná záležitost pro čtenářky, hledající oddech u nenáročné četby.

Hrdinkou je tu Heather Wellsová, kdysi popová hvězdička, dnes z nouze zástupkyně vedoucí univerzitní koleje, která se trápí platonickou láskou ke svému bytnému, přibývajícími kily a taky podivnými úmrtími studentek ve výtahové šachtě. A protože Heather je ještě ve zkušební době, chce udělat dojem na vedení (a taky na bytného-soukromého detektiva), tak se rozhodne, že tomu přijde na kloub. Na to se dost bezhlavě pouští do pátrání, z kterého by měla slečna Marplová psotník, (a protřelý čtenář detektivek jen v úžasu kroutí hlavou).

Čiší z toho taková ta rozjařenost autorčiných dřívějších románů, kde se šílené eskapády hrdinky/průšvihářky kupí jedna na druhou, nicméně kniha pobaví (a romantické duše si třeba budou chtít sehnat další díl, aby se dozvěděli, jestli Heather toho fešného bytného konečně klofne nebo ne…)

Originál: Size 12 is not fat
Překlad: Lucie Johnová
Vydal: BB art, 2007

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA