Mark Dawson

Nová hvězda na poli thrillerů vzešla díky vlastní tvrdohlavosti a umění pracovat s novými médii…

samotar-mark-dawsonChlápek, co se živil jako DJ, prodavač zmrzliny nebo klubový promotér, napsal a vydal svůj první román už v roce 2000. Kniha však naprosto zapadla i KVŮLI nulové propagaci. Marka to na mnoho let odradilo od dalších spisovatelských pokusů – až narazil na projekt Amazonu na podporu vydání e-knih vlastním nákladem. A tak vydal svou gangsterskou ságu z Londýna 40. let – a opět bez valného zájmu. Zoufalý se proto rozhodl k radikálnímu kroku – vypustil svůj těžce napsaný román ke stažení zdarma. Riskantní krok se vyplatil, když si knihu za první víkend stáhlo na 50 tisíc čtenářů.

Zájem rozhodně vzbudil, horší však bylo, že neměl co dalšího nabídnout svým novým fanouškům, neměl v záloze další knihu, na jejímž prodeji by pokryl své ztráty. A tak nejen, že pracoval coby právník, vychovával dvě děti a zuřivě psal během dojíždění do Londýna, ale také se pilně věnoval podpoře svých webovek, svého facebookového profilu a blogu, nahrával webináře (webové semináře) pro další začínající autory, zkrátka udržoval zájem svých čtenářů do další knihy.

Nakonec se jeho snahy vyplatily, tentokrát však uspěl se sériemi románů, které nepotřebovaly tolik rešerší a průzkumů – jeho dvě řady o profesionálních zabijácích Johnu Miltonovi a Beatrix Rose trhají na Amazonu rekordy ve stahovanosti (300 tisíc). Není proto divu, že i Evropa chce vědět, o čem že to píše. První z dosud osmidílné řady bývalého zabijáka Johna Miltona vydává v češtině Alpress.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.markjdawson.com

VYŠLO ČESKY ::

  • Samotář (The Cleaner, 2013; Alpress, 2015) VYŠLO
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA