Richard Doetsch

Richard DoetschUznávaný expert na poli realit a investic se stal i uznávaným autorem dobrodružných thrillerů…

Jak sám tvrdí, je samouk – nikdy nenavštěvoval žádné kurzy tvůrčího psaní, vyprávění příběhů mu vždy šlo samo, a najít ten správný rytmus a tempo děje se naučil díky skládání hudby. Také toho hodně načetl, jeho velkou inspirací jsou např. Steve Berry, Clive Cussler, ale také Charles Dickens.
Aktivně se věnuje sportu – lyžuje, potápí se, věnuje se triatlonu, a především si vychutnává extrémní sporty, hlavně skoky a volné pády. Díky osobním zkušenostem s nebezpečím a adrenalinem tak dokáže dostat tu správnou dávku napětí i do svých románů. Hlavní inspirací jeho knih je milovaná žena a otázka, kam až by člověk zašel při snaze ji zachránit.
Hrdinou autorovy série dobrodružných thrillerů je Michael St. Pierre, bývalý mistr lupičů, který je nucen se k nebezpečnému povolání vrátit, aby zachránil ty, na kterých mu záleží. První román z řady, Thieves of Heaven,  byl přeložen do 28 jazyků a prodaly se i filmová práva. Kromě série se St. Pierrem vydal autor také samostatný a velmi originální thriller 13. hodina. Knihy se již ujali renomovaní scénáristé pod New Line Cinema…

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.richarddoetsch.com

VYŠLO ČESKY ::

  • 13. hodina (The 13th Hour, Domino, 2009)
  • Zloděj nebes (The Thieves of Heaven, Domino, 2006)
  • Zloděj víry (The Thieves of Faith, Domino, 2009)
  • Zloděj temnoty (The Thieves of The Darkness; Domino, 06/2011) VYŠLO
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA