Případy detektiva Murdocha, televizní adaptace knih Maureen Jenningsové

Případy detektiva MurdochaTisková zpráva České televize říká, že první z Případů detektiva Murdocha vidělo 627 tisíc dospělých a jak jste na tom Vy?  Viděli jste, eventuálně znáte originální knižní předlohu, která vychází z knih kanadské autorky Maureen Jenningsové (*1943)? Česky prozatím nevyšlo.

Od 11. února vždy ve čtvrtek od 20:00 uvádí ČT1 premiérové Případy detektiva Murdocha.

Britsko-kanadský kriminální seriálu o muži, který ví, že pokrok nezastavíš (2008) je srovnáván s českým seriálem Dobrodružství kriminalistiky.

Případy detektiva MurdochaWilliam Murdoch (Yannick Bisson, v českém znění Zdeněk Hruška), člen torontské policejní stanice je obdařen zvláštním druhem přímo vizionářské intuice, a především člověk, jenž na hony předběhl svou dobu. Murdoch si na rozdíl od mnoha svých policejních kolegů i nadřízených moc dobře uvědomuje význam a váhu všech vědeckých objevů, jimiž konec 19. století doslova překypuje. Objevů, jejichž použití v kriminalistice najednou otevírá netušené možnosti detektivní práce, vyšetřovacích metod, jejichž použitím lze nad jakoukoliv pochybnost usvědčit pachatele nejrůznějších – i těch nejzávažnějších trestných činů. S obrovskou chutí se tak vrhá do všech dobrodružství, které před něj kriminalistika a jednotlivé případy staví. Ani Murdoch by ve světě, nepříliš přejícím novotám a pokroku, samozřejmě nemohl pracovat zcela sám. Naštěstí našel víc než schopnou pomocnici v doktorce Ogdenové, patoložce, ochotné vyzkoušet každý, byť na první pohled sebebláznivější Murdochův nápad. A nezapomínejme ani na konstábla Crabtreeho, který se ve svém moderně uvažujícím šéfovi vidí, jednou by chtěl být jako on a zatím mu alespoň spolehlivě sekunduje.
Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/program/10196011288-pripady-detektiva-murdocha-i.html

Další odkazy:
http://www.maureenjennings.com/
http://krimiserialy.juk.cz/pripadydetektivamurdocha/

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA