Postmortem (Patricia Cornwellová)

Není udivující, že kniha byla ohodnocena několika literárními cenami. Je totiž strhující. Od prvních řádků vás pohltí a nenechá na pokoji, dokud nedočtete poslední slovo.

Sympatická hlavní soudní lékařka v Richmondu, Kay Scarpettová je pořádně vystresovaná čtvrtou vraždou, neví komu může ve svém okolí věřit a navíc má na hlídání svou všetečnou neteř, která touží po pozornosti, již nedostává od vlastní matky.

K tomu pořádně silné napětí mezi Kay a policejním seržantem Petem Marino, který se zdá jako by její osobou ve funkci hlavní soudní lékařky pohrdal.

Kolem Kay se vytváří dusné prostředí způsobené ať už hluchými telefonáty, zvuky okolo domu nebo tlakem ze strany nadřízených. Způsob vyjadřování Patricie Cornwellové je plný úvah hlavní postavy, které nejsou tak rozsáhlé aby dokázaly člověka nudit. Naopak přesně opačně v člověku vzbudí dojem nervozity a očekávání.

Protože člověk je tvor velmi zvídavý, tak se ráda se dočítám z knih něco nového a tak je myslím nejen pro mne průběh pitvy a způsob zkoumání a posuzování jednotlivých stop velmi zajímavým. Je znát, že autorka načerpala při práci počítačové analytičky v ústavu soudního lékařství mnoho inspirace a zkušeností, které nyní využila pro svou prvotinu.

Originál: Postmortem, 1990
Vydalo nakladatelství: Ikar, 1998
Překlad: Jiří Lexa

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA