Scarpettová (Patricia Cornwellová)

Patricia Cornwellová ScarpettováScarpettová je 16. detektivním románem s forenzní patoložkou Kay Scarpettovou a knihu vydal v létě 2010 Knižní klub.

S doktorkou Scarpettovou se setkáváme u případu, kdy si ji vyžádá policie k vyšetření pacienta na psychiatrickém vězeňském oddělení v nemocnici Bellevue. Dozvídá se, že ona je jedinou osobou, se kterou má zájem Oscar Bane komunikovat. Vypráví těžko pochopitelný příběh, který se zdá být spíše naprostou smyšleninou na pomezí sci-fi a špionáže v mysli chorého pacienta. Jenže. Tohoto muže skutečně kdosi mučil a on nejspíš ani nezabil svou přítelkyni, jak si policie myslí.
Tohoto případu se jako soudní psychiatr účastní i Kayin manžel Benton Wesley. Nepostradatelná je neteř Scarpettové, Lucy, která si nedávno založila vlastní firmu jako forenzní expertka se specializací na počítače. Internetové sítě se vůbec tento příběh hodně týká. Na internetovém sloupku drbů zvaném „Gothamský gól“ se totiž opakovaně objevují útočné články proti doktorce Scarpettové. Jejich pisatel se zdá být až podivně dobře informován o Kayině osobním životě.

Navíc se zde objevuje bývalý kolega doktorky, Pete Marino, jejichž cesty se před časem rozešly ne právě v dobrém.

Autorka jako by počítala, že Scarpettovou budou číst pouze čtenáři, kteří předchozí osudy forenzní patoložky Kay již znají. Ale co když tomu tak není jako v mém případě? Zpočátku budete možná v ději tápat, Cornwellová se nad vámi po pár stránkách trochu slituje a vysvětlení z minulosti podá.
Scarpettová má trochu delší úvodní část, kde se až tak nic moc neděje, po pár stránkách si vás ale nejspíš svou čtivostí získá. Přesto příběh působí trochu rozvláčně. Knize by slušel švih, který jí Patricia Cornwellová dopřála na posledních pár stranách.

Na knižních pultech se právě objevil nejnovější díl s názvem Faktor Scarpettová. Pevně doufám, že v této knize se autorka vrátila k úspěšnému stylu psaní, který mne tak zaujal v její prvotině Postmortem.

Originál: Scarpetta, 2008
Překlad: Alexandra Fraisová, 2010
Vydalo nakladatelství Knižní klub, 2010
www.knizniweb.cz
472 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA