Podíl na smrti (Deborah Crombie)

Deborah Crombie Podíl na smrtiTato kniha je prvotinou Deborah Crombie a byla nominována na ceny Agatha a Macavity. Podle mého názoru však byla pouze takovým rozjezdem a autorčiny pozdější knihy jsou daleko pestřejší.

Zajímavé je určitě sledovat počátky vztahu Duncana a Gemmy, které jsou v této knize víceméně pracovní, přesto nedá Duncan na svou podřízenou dopustit.

Duncan tráví dovolenou v Yorkshiru v hotelu Followdale House. Mezi manažerkou hotelu a Sebastianem, jejím zástupcem, jsou poněkud více napjaté vztahy. Právě Sebastian seznamuje Duncana s hotelem a jeho obyvateli a je znát, že je zkušeným pozorovatelem lidských charakterů. Právě tento člověk je ale po seznamovacím večírku nalezen mrtev. Policista, který smrt vyšetřuje, ji považuje za sebevraždu. Duncanovi se to však jeví jako nepravděpodobné a začíná pátrat sám. Spojence nalézá v podřízeném hlavního vyšetřovatele a samozřejmě v Gemmě, kterou povolává na pomoc.

Autorka se v této knize věnuje převážně lidským příběhům a chybí popisky okolí, kterými ve svých pozdějších knihách dokáže Deborah Crombie tak poutavě vtáhnout člověka až na místo děje.

Originál: A Share in Death (1993)
Překlad: Dagmar Brejlová
Vydalo: Motto, Praha 2007, www.motto.cz

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA