Drasticky dojemný Dexter (Jeff Lindsay)

Jeff Lindsay Drasticky dojemný Dexter2. kniha s Dextetem Morganem
Místo a doma děje: Miami, USA, současnost

Dexter Morgan stále pracuje v miamské forenzí laboratoře a stále vraždí špatné lidi – v úvodu této knihy pedofila stojícího za zmizením několika chlapců. Dexter zjišťuje, že měl jeho nejnovější mrtvý společníka, a i jemu se chce podívat na zoubek. Jenže zjistí, že ho sleduje seržant Doakes, který Dextera podezřívá. A tak místo původních plánů tráví Dexter čas u své přítelkyně Rity a s jejími dvěma dětmi; i pivo začne pít, zatímco seržant je v autě před domem.

Jednoho dne dojde k opravdu ohyzdnému nálezu, na místo přijíždí Chutsky z Washingtonu a jako pomocnici při vyšetřování si vybírá Dexterovu sestru Deboru, která byla povýšena do oddělení vražd; a jen tak mimochodem, začínají spolu chodit. Vypadá to tak, že psychopat, který má hrozný nález těla na svědomí, je jakýsi doktor Danko. Chutsky, seržant Doakes, oběť a další se s ním účastnili jakéhosi válečného konfliktu v Salvadoru…

Po přečtením Drasticky děsivého Dextera jsem se těšil na druhou knihu s tímto neobvyklým chlapíkem. I Drasticky dojemný Dexter je čtivý, lehce napsaný thriller s vtipnými poznámkami a sem tam španělskou větou. Mohli bychom říci, že je volným pokračováním první dexterovky (v první kapitole se k této knize vrací), i když jde číst samostatně. Podle mě je ale lepší ta první kniha. Ne že by byl Drasticky dojemný Dexter špatný, ale už to nebylo něco nového (vraždící specialista na krevní vzorky) a pár pasáží mi přišlo zbytečně dlouhých (jako třeba popis automobilové honičky).

Ale udělejte si svůj názor sami…

Originál: Darkly Dreaming Dexter (2005)
Přeložil: Zdeněk Hofmann
Vydal: BB art, Praha 2007, edice Class, svazek 106

www.bbart.cz

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Juan Zamora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA