Nele Neuhausová

ZlODKAZY I VYŠLO ČESKY
Nele Neuhausová(*20. června 1967 v Münsteru, Německo)

„Každý člověk je jako Měsíc. Má svou temnou stránku, kterou nikomu neukazuje. Situace, které tuto stránku nechávají vyniknout, mne fascinují. Proto ráda píši krimi.“

Toto jsou úvodní slova z oficiálních stránek německé autorky Cornelie „Nele“ Neuhausové, které u nás nedávno vyšla první kniha s názvem Sněhurka musí zemřít. Tento titul je však již čtvrtým dílem ze série knih odehrávajících se většinou v regionu Taunus (německé pohoří mezi řekami Rýn, Main a Lahn).
Sérii spojují detektivové Pia Kirchhoffová a Oliver von Bodenstein.
Se 2,5 milionu prodaných knih je Nele Neuhausová nejprodávanější autorkou krimirománů v Německu. Zařadila se mezi spisovatele jako Jan Costin Wagner (žije částečně i ve Finsku) a Jan Seghers, kteří žijí v Hessensku. Milion prodaných knih za rok a 20. vydání Sněhurky bylo důvodem pro vydání její zlaté edice (se zlatým obalem).
Nele Neuhausová vystudovala několik semestrů práva, historie a germánských jazyků a pak se věnovala podpoře manžela v rodinném podniku. Kromě psaní se tedy ještě nedávno plno věnovala účetnictví a prodeji klobás v masokombinátu.
Neliny spisovatelské začátky nebyly úplně jednoduché. Začala psát koncem 90. let 20. století a svůj první krimiromán Unter Heien vydala v roce 2005 přes internet jako „knihu na objednávku“. Román vyšel a Nele se musela postarat o jeho distribuci a reklamu. Nejen manželovi chtěla ukázat, že i prodejem knih se dá uživit. A jak je vidět, podařilo se jí to více než dobře. Razí heslo, že pokud má člověk nějaký sen, měl by za ním jít a tvrdě pracovat na jeho uskutečnění.
První dva díly ze série s detektivy Bodensteinem a Kirchhofovou si Nele vydala sama. Velký úspěch se dostavil až s knihou Sněhurka musí zemřít, jehož filmové zpracování právě připravuje ZDF a na obrazovkách by se měl objevit začátkem roku 2013. V plánu jsou i adaptace dalších dílů série.
Knihy Nele Neuhausové byly již přeloženy do 15 jazyků. Kromě krimirománů líčí milovnice koní svou lásku k těmto zvířatům v příbězích pro mládež.
Autorka založila nadaci Nele Neuhausové na podporu čtení, psaní a mluvení dětí a mládeže.
Nele vyrostla v Kelkheimu am Taunus, kde doposud žila. Po odchodu od manžela a jarní operaci srdce se zotavuje v Bad Sodenu (kde se odehrává Sněhurka a natáčí filmová adaptace) a spoustu času tráví na severu Německa, kde dokončuje svou aktuální knihu (Böser Wolf).

ODKAZY ::
Oficiální stránka: www.neleneuhaus.de
Facebook: www.facebook.com/neleneuhausbuecher
Články z online novin: Frankfurter Rundschau: Jetzt kommt der böse Wolf

VYŠLO ČESKY ::

Řada s Bodensteinem a Kirchhoffovou:

  • (Eine unbeliebte Frau, 2006) 
  • (Mordsfreunde, 2007) 
  • Hluboké rány (Tiefe Wunden, 2009; Knižní klub, 2012)
  • Sněhurka musí zemřít (Schneewittchen muss sterben, 2010; Knižní klub, 2012)
  • Kdo seje vítr (Wer Wind sät, 2011; Knižní klub, 2014) NOVINKA
  • Zlý vlk (Böser Wolf, 2012; Knižní klub, 2018/5) vyjde

Ostatní detektivky:

  • (Unter Haien, 2005)

 

TV zpracování ::

Taunusserie (ČSFD)

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA