Kočka mezi holuby I. (Agatha Christie)

Kočka mezi holubyV zemičce jménem Ramat právě začíná revoluce a její princ Ali, oprávněně se obávající o svůj mladý život, svěří malý váček s drahými kameny svému příteli a pilotovi Bobovi, aby kameny nějakým způsobem dostal ze země. Bob tajně kameny ukryje do držadla tenisové rakety své neteře. Sestře ani neteři to však už nestačí říct.

Neteř Jenifer nastupuje do dívčí školy Meadowbank a v začínajícím letním semestru se rozhodně nestačí nudit. Ve sportovním pavilonu totiž nejdříve někdo zastřelí tělocvikářku a posléze dojde ještě k dalším dvěma vraždám.

V příběhu se setkáváme s ministerstvem zahraničí, jehož zaměstnanec chvíli zahradničí v dívčí škole, s panem Robinsonem a nakonec s Herculem Poirotem, který jediný si se spletitými nitkami příběhu dokáže poradit a ukáže, kdo je „kočka“ mezi holuby.

Má nejoblíbenější autorka opět nezklamala a napsala skvělý čtivý a napínavý příběh, ke kterému se určitě budu ráda znovu vracet. A – mezi námi děvčaty – ten úplný závěr, už po vyřešení vražd, ten se vám, holky, bude líbit. Je to doják hodný červený knihovny!

Vydal: Knižní klub, 2007

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Oluš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA