Jenny Pitmanová

* 11. června 1946, Velká Británie

Dnes už legendární překážková trenérka, která vyrostla na pláních Leicestershire, začala trénovat v 70. letech a od té doby šla od jedné výhry ke druhé a probojovávala tak místo i ostatním ženám v dříve vyloženě mužském sportu. Do dostihové historie se zapsala především Velkým Národním závodem roku 1983, kdy se stala vůbec první ženou-trenérkou, jejíž kůň tento významný závod vyhrál.

U koní je snad celá její rodina, jeden ze synů jezdil její koně a teď je sám trenérem, její první manžel Richard Pitman býval žokejem a nyní pracuje na závodech jako komentátor a její současný manžel David Stait pro ni pracoval jako asistent a mluvčí.

Jenny šla v roce 1999 do trenérského důchodu a protože její autobiografie měla celkem úspěch, rozhodla se v psaní pokračovat. Vykročila v šlépějích Dicka Francise, ale do svých příběhů dává také velkou část ze svého života. Její literární hrdinka Jana Hardyová je taktéž trenérkou se dvěma dětmi, probojovávající se drsným prostředím dostihů, kde dominují především muži.

ČESKY VYŠLO ::

  • Dědictví (Olympia 2007)
  • Dilema (The dilemma, překlad Petr Guth, Olympia, 2005)
  • Dvojí dohoda (Double deal, překlad František Hašpl, Olympia, 2005)
  • Krevní msta (Vendetta, překl. F. Hašpl, Olympia, 2006)
  • Navzdory (On the edge, překlad Michaela Škodová, Olympia, 2003) 
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA