Jean d´Aillon

16. dubna 1948 Francie

Francouzský autor historicko-detektivních románů inspirovaných Alexandrem Dumasem

Vlastním jménem Jean-Louis Roos. Vystudoval ekonomii a žije ve svém oblíbeném městečku Aix-en-Provence, kam i zasadil řadu svých knih. Vyučoval na univerzitách dějiny ekonomiky a makroekonomii, podílel se na správě financí pro Evropskou komisi. Nyní píše detektivní romány zasazené do středověku – hrdinou jeho nejrozsáhlejší série je notář a soudce Ludvík Fronsac ze 17. století. Další série se však pohybují v 16. i 18. století, v autorově obsáhlé bibliografii se však dají najít i příběhy z Antiky.
Autor sám je příkladem pevného odhodlání – když mu jeho první knihu odmítlo vydat deset nakladatelství, rozhodl se založit si vlastní a vydat si svou knihu sám. Knihkupec v Aix-en-Provence laskavě svolil, že jeho knihu dá na pulty, a nestačil se divit, když byla brzy vyprodaná. Ve svém nakladatelství Le Grand Chatelet Jean d´Aillon vydal na 13 knih ze svých různých historických sérií – nyní však již má vlastní edici u renomovaného pařížského nakladatelského domu.
České nakladatelství Pierot se odvážně rozhodlo vydat zároveň vázané i brožované vydání dvou románů ze série s Ludvíkem Fronsakem.
VYŠLO ČESKY::

  • Ludvík XIV. – byl unesen? (L´enlévement de Louis XIV., 2001; Pierot, 2009)
  • Mnich od kartuziánů zmizel (Le Disparu des Chartreux, Pierot, 2009)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA