Druhý nášup napětí z Metafory

Jedna soutěž skončila a už pro vás máme připravenou další, ve které opět máte možnost s nakladatelstvím Metafora vyhrát balíček napínavých titulů, které vyšly v minulých letech.

A které knihy můžete vyhrát? Susan Hillová: Malá ručka, Raphaël Cardetti: Vasalisův paradox, Robert Crais: Temnota a Ben Pastor: Vyvolávač ohně

Raphael Cardetti Vasalisův paradoxRaphaël Cardetti: Vasalisův paradox, přečtěte si naši recenzi
Valentine Saviovou, talentovanou mladou restaurátorku, mezitím navštíví tajemný starší gentleman s unikátní zakázkou: má zrestaurovat bezcenný středověký rukopis, jehož opotřebované stránky slibují rozkrytí jisté záhady, která po staletí fascinuje badatele i spisovatele. Valentine však brzy zjistí, že stínové postavy, které mají o tajemství knihy zájem, jsou mnohem krutější a temnější, než si vůbec dokáže představit.
Společně se svým přítelem, aristokratem, znalcem a tak trochu taky podvodníkem Hugem Vermeerem, a Davidem Scottou, Cadasovým doktorandem, se Valentine vydává na dobrodružnou výpravu úzkými uličkami a pochmurnými palácovými sídly Latinské čtvrti.
Nakladatel: Metafora, originál: Le Paradoxe de Vasalis, brožovaná, 299 stran, 199 Kč

Robert Crais TemnotaRobert Crais: Temnota, přečtěte si naši recenzi
Sériový vrah má tvář, za níž by ho nikdo nehledal… Další případ soukromého očka Elvise Colea.
V Los Angeles je nalezen mrtev Lionel Byrd a vedle něj příšerná sbírka: album fotografií sedmi surově zavražděných žen! Z jedné vraždy už byl v minulosti obžalován, ale Elvis Cole tenkrát v jeho vinu neuvěřil a pomohl mu na svobodu. Nález děsivé sbírky z něj teď ovšem nepřímo činí vrahova komplice. Přesto je Cole dál přesvědčen o Byrdově nevině.
Jeho přítel a parťák Joe Pike mu stojí po boku, když je pátrání vede hluboko do džungle politiky a korupce, do tmy, v níž zabijákem může být vážený člen městské rady stejně jako kdokoli jiný. V temnotě nic není takové, jaké se může zdát…
Nakladatel: Metafora, 370 str., vázaný

Ben Pastor Vyvolávač ohněBen Pastor: Vyvolávač ohně, přečtěte si naši recenzi
Muž, který oživuje mrtvé… Neuvěřitelný příběh římského dějepisce Aelia Spartiana. Od autorky románu Zloděj vody.
Aelius Spartianus, dějepisec císaře Diokleciána, se jednoho dne doví o podivném křesťanském knězi, známém jako „vyvolávač ohně“, který prý oživil mrtvého. Aelius se rozhodne přijít zázraku na kloub, a tak se pustí do hledání tajemného kněze a jeho pomocnice, diákonky Casty. Jenže ještě dřív, než stačí cokoli zjistit, je znovuvzkříšený muž zavražděn.
Císařové bažící po moci, záhadní kejklíři, milenci, konkubíny i náboženští fanatici – ti všichni v tomto napínavém historickém příběhu hrají svou roli. Tajemství života i smrti jsou nakonec odhalena a to vše nenávratně změní životy všech, kdo s tím měli co do činění.
Čtenáři Ben Pastor, kteří znají jejího Zloděje vody, jistě nejnovější román této autorky uvítají a ocení její vypravěčské mistrovství.
Nakladatel: Metafora, 304 str., vázaný, 299 Kč

Susan Hillová Malá ručkaSusan Hillová: Malá ručka, přečtěte si naši recenzi
Staré domy mívají prazvláštní – a nebezpečné obyvatele…
Od autorky knihy a předlohy ke stejnojmennému filmu Žena v černém
Když se antikvář Adam Snow náhodou ocitne v zahradě zpustlého starého sídla, stane se něco neuvěřitelného. Do dlaně se mu vplíží neviditelná malá ručka!
Zpočátku je spíš zmatený, ale postupem času se dostaví záchvaty paniky, jako by ho někdo vlekl vstříc smrti. Jaké hrůzy se v polozbořeném domě a jeho kdysi skvostné zahradě, odehrály?
Když mu však na cestě do odlehlého kláštera, kam si jede prohlédnout vzácnou knihu, v bouři skočí pod auto přízračné dítě, je jasné, že své děsy v Anglii nenechal. Všechno nabývá stále tajemnějších a zlověstnějších obrysů a s mrazivou jistotou spěje k nečekanému rozuzlení…
Nakladatel: Metafora, 116 str., vázaný, 149 Kč

Soutěž bude ukončena 29. dubna 2014 v 23 hod. Vylosovaný výherce získá balíček všech uvedených knih.

Soutěžit můžete zde.
Nápovědu hledejte na stránkách nakladatelství Metafora a Centru DETEKTIVKY.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.
Výherce bude oznámen na stránce Ukončené soutěže.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY