Daniel Cole

Nová hvězda na poli thrillerů pracuje jako záchranář, aby ospravedlnil tu spoustu mrtvol, které zabíjí ve svých knihách…

Daniel Cole
Auhor photo © Ellis Parrinder

Daniel právě začal pracovat na centrále bournemoutských záchranných člunů, když mu zavolali z nakladatelství, že chtějí zbytek rukopisu – že jim ukázkové tři kapitoly nestačí. Tak začala historka o objevení nové hvězdy thrillerového žánru. Bez jakéhokoli formálního literárního vzdělání se bývalému záchranáři povedla trefa do černého, a to byl rukopis původně zamýšlen jako scénář k pilotnímu dílu nikdy neuskutečněného seriálu. Autor chtěl napsat něco, co by si sám ráda přečetl, něco strhujícího, šokujícího i zábavného, s postavou, se kterou by se mohli čtenáři ztotožnit.

Hrdinou románu je detektiv William „Wolf“ Fawkes, polda, co se právě vrátil z psychiatrické léčebny poté, co vzal spravedlnost do vlastních rukou. Kontroverzní postava je vybavena krom temné minulosti také značně černým humorem, který se Daniel jako záchranář naučil používat coby obranný mechanismus v horších časech.

Práva na thriller se sériovým vrahem se díky Londýnskému knižnímu veletrhu prodala do 30 zemí světa, autor má i prestižní smlouvu na tři knihy a o televizní práva se strhla doslova bitka.

ODKAZY ::
https://twitter.com/daniel_p_cole

VYŠLO ČESKY ::

  • Imitátor (Mimic; Kalibr, 2021/8) VYJDE


série Hadrový panák

  • Konec hry (Endgame, Knižní klub, 2020)
  • Loutkář (Ragdoll 2: Hangman; Knižní klub, 2018)
  • Hadrový panák (Ragdoll, 2017; Knižní klub, 2017)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA