Zmizení (Lisa Gardnerová)

Lisa Gardnerová ZmizeníZmizení je thriller s dusivou atmosférou, kdy se noční můra a denní běsy bývalé agentky FBI Rainie Connerové střídají s vyšetřováním jejího zmizení. Tato kniha, v originálu vydaná v roce 2006 je zatím poslední z řady se soukromou vyšetřovatelkou Rainie Connerovou a Piercem Quincym.

Je nalezen opuštěný automobil, ve kterém je zanechána jen fotografie vykuchané ženy s nápisem „majetek FBI“. Rozjíždí se pátrání, kterého se účastní i Lorrainin manžel Quincy, bývalý psycholog FBI, který Rainie pár dnů předtím opustil jen proto, aby ji vytáhl ze spárů démona zvaného alkohol. Seržant Kincaid, který vyšetřování vede, není právě nadšen ze spolupráce s Quincym, ale jako odborníka – psychologa – ho uznává. Quincy zakládá svůj druhý tým, který zahrnuje jeho dceru, agentku FBI a její přítele Maka, policejního detektiva. Rainie tedy zmizela, ale bez své zbraně. Do podpory při pátrání je zapojen tisk, který ovšem hraje podle vlastních pravidel. Důležitou roli zde má i sedmiletý chlapec Dougie, který má podivný způsob komunikace zahrnující zápalky a oheň a Rainie s ním měla co do činění. Pachatel hraje s vyšetřovateli zvláštní hru, u které si nikdo nemůže být jist jak skončí.

Postavy knihy nejsou černobílé, mají naprosto lidská trápení, chvílemi se jim daří, chvílemi padají, někdy až téměř na dno.

Příběh, ze kterého mrazí, je plný nečekaných zvratů a dusivé atmosféry a opravdu udivuje, že ho dokázala napsat bývalá autorka romantických příběhů.

Originál: Gone, 2006
Překlad: Milada Martínková
Vydal: Columbus, 2008

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA