Andrew Kaplan

homeland-andrew-kaplanAmerický autor špionážních thrillerů v nejlepší tradici Johna le Carré rozepisuje osudy postav cenami ověnčeného seriálu Homeland

Bývalý novinář a válečný zpravodaj pro Herald Tribune, sloužil u izraelské i americké armády, pracoval ve vojenské rozvědce, později coby významný obchodník v komunikacích využil své kontakty pro smlouvy s vládními agenturami.
Své životní a novinářské zkušenosti chtěl coby náruživý čtenář využít i knižně, jeho rukopisy však byly v nakladatelstvích vytrvale odmítány. Jako poslední možnost zkusil Kaplan své náměty přetavit namísto faktografické do žánrové literatury, a protože je milovníkem Iana Fleminga, Johna le Carré nebo Lona Deightona, zkusil špionážní romány. A karta se otočila. V 80. letech napsal čtyři úspěšné špionážní thrillery, které se staly mezinárodními bestsellery a prodaly se do 20 jazykových mutací.
Po roce 2012 se k psaní vrátil neméně úspěšně se sérií Scorpion, ale nyní si získal zcela nové čtenáře. Přijal nabídku napsat knihu k veleúspěšnému TV seriálu Homeland (česky vysílán pod názvem Ve jménu vlasti). Protože už jednou odmítl podobný návrh (převzít frenčízing Ludlumových románů, které teď s úspěchem píše Eric van Lustbader), šel na to tentokrát opatrněji a vymohl si řadu podmínek, na které nakladatelství a produkce seriálu přistoupily – protože dle nich by nikdo jiný nenapsal lépe prequel (dějově předcházející příběh) k seriálu plném teroristů, špionů a intrik.
Román představuje agentku CIA Carrie Mathisonovou (v seriálu ztvárnila Claire Danes) ještě předtím, než začala podezřívat seržanta Brodyho (Damien Lewis), že mu v zajetí teroristé vymyli mozek. Práva se prozatím prodala do 11 zemí a na podzim 2014 vyjde volné pokračování s podtitulem Saul’s Game.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.andrewkaplan.com

VYŠLO ČESKY ::

  • Ve jménu vlasti (Homeland: Carrie’s Run, 2013; Argo, 2014/10) NOVINKA
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA