Andrew Britton

* 6. ledna 1981 Peterborough, Velká Británie – 18. března 2008 Severní Karolína, USA

Mladý autor, kritiky nazýván „nový Tom Clancy“, stihl napsat pouhé tři knihy, i tak si však získal mnohé příznivce nejen v Americe…

Narodil se v Anglii a vyrůstal v Severním Irsku, roku 1988 se však rodina přestěhovala do Ameriky. Andrew po střední škole nastoupil do armády, kde 3 roky sloužil jako ženista – účastnil se dokonce mise v Koreji. Po opuštění vojenské služby se rozhodl dokončit si vzdělání, studoval ekonomiku a psychologii na University of North Carolina.
Tak jako někteří jiní autoři, i Britton se k psaní dostal tak, že ho znechutil jakýsi nejmenovaný román a napadlo ho, že by dokonce i on napsal lepší kus. Během studií začal sbírat podklady pro svou první knihu, The American, která mu vyšla teprve v jeho 23 letech. Zúročil v ní své zkušenosti vojenského experta i poptávku po špionážních thrillerech. Hlavním hrdinou je člen protiteroristické jednotky CIA Ryan Kealy.
Debut se dočkal mnoha překladů do celého světa a zakrátko ho následovaly další dvě pokračování, opět s agentem Kealym. V dokončení dalšího politicko-špionážního románu Brittonovi zabránilo selhání srdce, kterému podlehl v pouhých 27 letech…
(Patrně však bude následovat jednoho ze svých vzorů, Roberta Ludluma – kterému stále vycházejí novinky dlouho po jeho smrti. Andrewova rodina totiž našla několik rozepsaných rukopisů a hodlá je nechat dokončit a vydat.)

OFICIÁLNÍ STRÁNKY::
http://www.andrewbrittonbooks.com/

VYŠLO ČESKY::

  • Ten Američan (The American, 2006; Talpress, 2009)
  • Ten zabiják (The Assassin, 2007; Talpress, 02/2010)
  • Ten neviditelný (The Invisible, 2008; Talpress, 06/2010)
  • Ten exulant (The Exile, 2010; Talpress, 2011)
  • Ten operativec (The Operative, 2012; Talpress, 2016) NOVINKA

 

Share Button

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.