Agatha Christe – Krysy/Modrý muškát – audokniha

Nadcházející roční období je jako stvořené k schoulení se u rádia k poslechu rozhlasových her a adaptací detektivních příběhů. Protože nabídka audioknih s detektivní tématikou se opět rozrostla, rádi bychom vás informovali o dalším titulu, který je vhodný pro zimní podvečerní příšeří.

Vydavatelství Českého rozhlasu, Radioservis, připravil v rámci jednoho CD, dramatizaci dvou případů z pera spisovatelky Agathy Christie. Jedná se o jednoaktovku „Krysy“, která byla v divadle uváděná společně s dalšími jednoaktovkami „Odpoledne na pláži“ a „Pacientka“, pod společným názvem „Trojčlenka“ (Rule of Three).
Druhý případ je povídka „Modrý muškát“ , která byla v České republice vydána společně s dalšími povídkami v rámci sbírky „18. oříšků k rozlousknutí“.

Krysy
Sandra Greyová je pozvaná na párty do londýnského bytu rodiny Torranců. V prázdném bytě se setkává s Jennifer Briceovou, která přišla nakrmit papoušky, protože Torrancovi odjeli na dovolenou na Riviéru. Postupně dále do bytu dochází i David Forrester – milenec Sandry a Alec Hanbury – přítel prvního manžela Sandry.
Jennifer Briceová nakrmí papoušky a byt opustí. Alec navrhuje přijít věcem na kloub a odchází zjistit, zda je v domě vrátný nebo správce. V bytě tak zůstává pouze oba milenci, kteří se začínají domnívat, že někdo na ně nastražil past. Je to manžel Sandry, John? Nebo snad Alec? Později zjistí, že dveře bytu jsou zamčené a oba se tak ocitají – tak jako krysy – v pasti…
Přeložil Josef Váša. Rozhlasová úprava a dramaturgie Hynek Pekárek. Režie Josef Červinka. Osoby a obsazení: Sandra Grayová (Simona Stašová), Jennifer Briceová (Valérie Zawadská), David Forrester (Pavel Soukup), Alec Hanbury (Ivan Řezáč) a hlas (Rudolf Kvíz). Natočeno v roce 1996 (45 min).

Modrý muškát
V Modrém muškátu se posluchač setkává s Jane Marplovou, která opět, pouze díky své znalosti lidského charakteru, vyřeší případ úmrtí ve vesničce St. Mary Mead.
Pan Pritchard nevěnuje pozornost věštkyni, která ho varuje před nebezpečím, jaké může způsobit modrá kytka, do té chvíle, než se v jeho ložnici zabarví květinová tapeta do modra.

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Tamoková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA