Alane Fergusonová

* 1957 Cumberland, Maryland, USA

Americká autorka forenzních detektivek nejen pro mládež…

Alane vystudovala žurnalistiku na University of Utah, dál se však věnovala psaní knih pro děti, k čemuž ji inspirovala její matka, spisovatelka Gloria Skurzynski. Spolu vytvořily sérii dobrodružných příběhů pro děti v rámci National Geographic Society. Jednotlivé příběhy se odehrávají v různých amerických národních parcích a rezervacích.
Od komiksů a dobrodružných románů k detektivkám pro vnímavé dospívající přivedl Alane případ vraždy její nejlepší kamarádky a neschopnost policie dobrat se výsledků. Své hořké osobní zkušenosti pak promítla do knihy Show me the evidence, která získala cenu Edgara. Její následující detektivní romány pro mládež si pak vysloužily další tři nominace na tuto cenu.
Nejnověji se autorka pustila do žánru forenzních detektivek pro o pár stupňů starší věkové kategorie, s mnoha detaily, strhující zápletkou a prokreslenými postavami. Série, vycházející nyní i v češtině, sleduje Cameryn Mahoneyovou, sedmnáctiletou studentku a zároveň asistentku koronera. Cameryn musí řešit jak svůj studentský život, tak i přímá setkání s násilnou smrtí. Tato řada budí mezi čtenáři i recenzenty nadšené ohlasy a doporučují ji všem příznivcům Kriminálek a Sběratelů kostí, rozhodně není tedy pouze pro děti…

OCENĚNÍ::
1990 – Edgar – Best Young Adult (Show me the Evidence)

OFICIÁLNÍ STRÁNKY::
http://www.alaneferguson.com/

VYŠLO ČESKY::

  • Čtvrtá oběť (Christopher Killer, XYZ, 2008)
  • Anděl smrti (Angel of Death; XYZ 07/2009)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA