Ragnar Jónasson

Islandský fanoušek Agathy Christie píše temné thrillery ze země sněhu a ledu…

Vystudoval práva, nyní pracuje jako investiční bankéř a vyučuje právo na Reykjavíkské univerzitě. Už od studií překládá Agathu Christie do islandštiny, je spoluzakladatelem festivalu detektivní literatury Iceland Noir. Přispívá také povídkami do legendárního Ellery Queen Magazine.

Píše dvě série: Temný Island má šest dílů a jejich hrdinou je detektiv Ari Thor Arason, Skrytý Island je zatím čtyřdílný a má v čele penzionovanou vyšetřovatelku Huldu Hermannsdotir.

Autorovy knihy slaví mezinárodní úspěch, překládají se do 21 jazyků v 30 zemích světa, obzvlášť ve Francii je mimořádně populární (Francouzi mají pro Island slabost). Boduje i v angličtině, objevil se na předních příčkách Kindle bestsellerů v Austrálii, má výtečné recenze v New York Times nebo Washington Post.

První díl série s Huldou Temnota zaznamenal na Londýnském knižním veletrhu takový úspěch, že se prodala i filmová práva a chystá se podle něj seriál.

O mimořádném úspěchu autora a jeho temných knih svědčí i fakt, že v Česku ho nyní vydávají nezávisle na sobě dvě různá nakladatelství.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://www.ragnarjonasson.com/

VYŠLO ČESKY ::

Temný Island:

Skrytý Island:

  • Mlha (Mistur, 2017; Vendeta, 2022) Vyjde v červenci
  • Příšeří (Drungi, 2016; Vendeta, 2021)
  • Temnota (Dimma, 2015; Omega, 2019)

Samostatné:

  • Komunita (XYZ, 2020)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA