Michal Sýkora

Literární teoretik přesně ví, co na čtenáře i diváky funguje…

Literární vědec na Univerzitě Palackého v Olomouci, autor mmj. monografie o Nabokovovi, nadšený milovník klasických britských detektivní seriálů. Se svými studenty na katedře divadelních, filmových a mediálních studií vydal soubor příspěvků, představujících milníky v detektivním žánru literárním i televizním – v roce 2012 přešel od teorie k praxi a debutoval s vlastní detektivkou.

V Případu pro exorcistu se poprvé představuje komisařka Marie Výrová. Tato série se stala předlohou pro televizní seriál pod souhrnným názvem Detektivové od Nejsvětější Trojice, autor spolupracuje jako scénárista. Seriál je koncipován jako čtyři minisérie, aktuální Vodník vychází z předlohy Ještě není konec, poslední budou Živé terče.

Sýkora coby znalec současných trendů kriminálních románů zasazuje vlastní knihy do důvěrně známého domácího prostředí, jeho knihy jsou proto uvěřitelné a čtivé.

VYŠLO ČESKY ::

ODKAZY ::

Reportáž ze křtu Modrých stínů na veletrhu Svět knihy 2013 rozepisuje podrobněji autorovy inspirace – Michal Sýkora: Padouši byli dopadeni a zlo bylo potrestáno.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA