Lisa Gray

Nová skotská autorka zasadila svou sérii do slunné Kalifornie, plné temných koutů…

Narodila se a vyrostla ve skotském Glasgow. Ačkoli už od dětství chtěla být spisovatelkou, rozhodla se vystudovat žurnalistiku, která by jí umožnila psát příběhy a přitom mít jistou práci. Shodou náhod pak na 15 let skončila jako sportovní novinářka. Když už měla dost skotských zim strávených na stadionech, přešla do redakce Daily Record, kde měla na starosti knižní recenze. Na literárních festivalech sbírala tipy a zkušenosti, aby se jednou mohla stát novou Karin Slaughter. Po letech strávených psaním o knihách jiných lidí se konečně rozhodla napsat svou vlastní.

Svou sérii noirových detektivek zasadila do slunného Los Angeles prý hlavně kvůli Michaelu Connellymu a jeho řadě s Harrym Boschem, která je její oblíbená.

Ve knihách Lisy Gray je ústřední hrdinkou soukromá vyšetřovatelka Jessica Shawová, která pátrá po zmizelých lidech. V prvním díle ale zjistí, že sama je jedním z nich, že celý její život byl lež. Řada má zatím tři díly a ty si velmi dobře vedou u kritiky, čtenářů i v hodnocení Washington Post nebo Wall Street Journal.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::

http://www.lisagraywriter.com/

VYŠLO ČESKY ::

  • Zrádná paměť (Bad memory, 2019; Vendeta, 2022) NOVINKA
  • Beze stopy (Thin Air, 2019; Vendeta, 2021)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA