Josh Lanyon

Americká autorka odpočinkových detektivek i napínavých thrillerů nejen pro menšiny..

Autorka vlastním jménem Diana Killian má na svém kontě řadu úspěšných detektivních sérií o neúspěšných scénáristech, knihkupcích nebo spisovatelích, thrillery o agentech FBI i napínavé fantasy. Její hrdinové patří k čtyřprocentní menšině… Do roku 2015 její čtenáři věřili, že „Josh“ je také gay, než autorka odhalila svou identitu. Než začala psát profesionálně, pod různými pseudonymy tvořila fanfikce např. ze světa svého oblíbeného seriálu Profesionálové. 

Její knihy se překládají do 11 jazyků, v rámci LGTB sbírá různá ocenění, včetně Goodreads Síně slávy. Úvodní román ze série thrillerů Fair Game byl první gay romance vydaná v italské odnoži nakladatelství Harlequin, jako jediný zahraniční autor se umístila v japonském žebříčku nejlepších „boy love“ románů. Že její detektivky mají i úroveň, svědčí nominace na cenu Edgar.

V Česku ji vydává nové nakladatelství ConQueer, zaměřující se na LGBT literaturu. Hrdinou humoristické série detektivek je Christopher Holmes, autor detektivních příběhů ve stylu slečny Marplové, jehož prodeje jdou ke dnu…

VYŠLO ČESKY ::

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://www.joshlanyon.com/

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA