J. R. Ellis

Britský autor detektivek z oblíbeného Yorkshiru má rád záhady zamčeného pokoje…

John R. Ellis žije v Yorkshiru většinu svého života a strávil mnoho let zkoumáním jeho krajiny, historie, jazyka a komunit. Psal si pro sebe už od 70. let, ale teprve co odešel do důchodu a už nevyučuje v Leedsu, může se psaní věnovat naplno.

Už od mládí miloval klasické detektivky Agathy Christie a Arthura Conana Doyla, ale také kouzelnická představení. Pak objevil autory, kteří psali dokonalé Nemožné zločiny a Záhady zamčeného pokoje, kde kombinují logiku s naprostým zmatením a ohromením čtenáře, jaké používají iluzionisté. A právě takové detektivky ve stylu Johna Dicksona Carra nebo Ellery Queena se rozhodl sám psát. A samozřejmě je zasadil do svého milovaného Yorkshiru, aby jeho osobité kouzlo mohli ocenit i další čtenáři.

Krom detektivek píše i strašidelné historky, poezii a životopis. Také se pustil do košatého rodokmenu své ženy, kde objevil příbuzné až v Austrálii. V sérii Yorkshirské vraždy je nyní 9 dílů a hlavními hrdiny jsou detektiv inspektor Jim Oldroyd a detektiv seržant Andy Carter.

VYŠLO ČESKY ::

inspektor Jim Oldroyd a detektiv seržant Andy Carter

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
https://www.jrellisyorkshirewriter.com/

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA