C. J. Tudor

Britská autorka se po deseti letech snažení konečně trefila do vkusu nakladatelů…

Caroline po střední škole vyzkoušela řadu různých povolání, byla dabérka, moderátorka, copywriterka a venčila psy. A celou dobu se pokoušela prosadit jako spisovatelka. Nyní píše na plný úvazek a honění mokrých psů skrz bahno jí prý vůbec nechybí.

Coby milovnice temných, morbidních příběhů hltala Stephena Kinga a Jamese Herberta. V její strhující prvotině je inspirace Kingem i přiznaná, ale v prvopočátku ji k napsání Kříďáka inspirovala její malá dcerka. Na oslavě narozenin si malovali křídami na ulici, ale co přes den vypadalo nevinně, v noci za mlhavého světla lamp najednou působilo přímo strašidelně. A námět byl na světě…

Pro umístnění druhé knihy Jáma nemusela chodit daleko, sama vyrůstala v oblasti opuštěných dolů a vždy si morbidně představovala, co se asi skrývá po zemí…

K románu Ti druzí ji také inspirovala skutečná situace, kdy uvízli v koloně a strávili dlouhou dobu za jedním starým oprýskaným autem. Caroline začalo vrtat hlavou, co kdyby… se v zadním okýnku objevila tvář někoho v nesnázích.

Mezi její inspirace patří i Harlan Coben nebo Michael Marshall, slavní autoři thrillerů a hororů, proto i Carolininy romány kombinují tyto dva žánry ve fascinujícím mixu.

Žije s rodinou v Nottinghamu, práva na Kříďáka se prodala do neuvěřitelných 40 zemí světa a právě se pracuje na scénáři.

VYŠLO ČESKY ::

  • Závěj (Drift, 2022; Kalibr, 2023) NOVINKA
  • Upálené (Burning Girls, 2021; Kalibr, 2021)
  • Ti druzí (The Other people, 2020; Kalibr, 2020)
  • Jáma (The hiding place, 2019; Kalibr, 2019)
  • Kříďák (Chalk man, 2018; Kalibr, 2018)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA