Vražedný instinkt (Joseph Finder)

Vražedný instinktJason Steadman je třicetiletý obchodní zástupce velké elektronické společnosti Entronics, který je se svým životním stylem víceméně spokojený. Ve firmě je spousta zákulisních intrik a momentálně tam dochází k přesunu pracovních míst. Jason má své víceméně pevné místo obchodníka, které není nijak vysoko postavené, ale jemu stačí. Opačný názor zastává jeho ctižádostivá manželka, která pochází ze zámožné rodiny.
Jason při nepozorné jízdě autem skončí v příkopě a setkává se s Kurtem, bývalým velitelem Zvláštních jednotek, který momentálně provádí odtah vozidel. Zdánlivě odlišní muži nacházejí společnou řeč ve vášni pro hru. Jason pozve Kurta na softbalový zápas firemního mužstva, který je díky nováčkovi kupodivu velmi úspěšný. Začíná tak zvláštní přátelství. Jason Kurtovi zprostředkuje místo v bezpečnostním oddělení Entroniscu. Steadmenova kariéra najednou začíná prudce stoupat, aniž by se o to sám nějak speciálně zasloužil. Jason zjišťuje, že Kurtova představa vděčnosti za zprostředkovanou práci má zvláštní podoby a ty nejsou ani zdaleka etické. Co všechno se dá obětovat pro to, aby byl člověk v práci úspěšný? Je lepší mít brutálního pomocníka nebo nepřítele na život a na smrt?

Velmi napínavá kniha. Dá se říct, že kapitoly z Vražedného instinktu zdatně konkurují špionážním románům. Přestože se jedná o příběh „obyčejného obchodníka“, dokázal autor vytvořit mimořádné situace a rozhodně se nesetkáte s nudou. Navíc spousta zdánlivě drobných momentů, zajímavě vyprávěných, skvěle vytváří celek, který je velmi poutavý a přesto se nežene zběsile k závěru.

Vražedný instinkt je druhou knihou, která u nás od Josepha Findera vyšla. Tento americký autor má ale na svém kontě již devět knih. Přestože původně vystudoval mezinárodní politiku, profesní román dokáže zobrazit tak, že vás z obchodního soupeření bude přinejmenším mrazit.

Originál: Killer Instinct, 2006
Překlad: Viktor Faktor
Vydalo nakladatelství
Metafora, 2008
491 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA