Klub elitních milenců (Petr Eidler)

Klub elitních milencůBezejmenný detektiv a zároveň vypravěč celého románu má případ. Vladimír Fischer, šéf farmaceutické firmy, ho navštěvuje s pocitem, že mu je někdo v patách. Konkurenční boj, odposlouchávání, sledování… Ten člověk můžu působit možná trochu paranoidně. Detektiv, se svým asistentem panem Lálou se případu ujímají. Pan Lála (trošku nezvykle o něm detektiv mluví jako o „PANU Lálovi“) se seznamuje s Fischerovou manželkou a při společném venčení psů se z ní snaží vymámit informace o manželovi. A nemá náhodou paní Fischerová milence?
Kromě toho míří detektiv na školní sraz. S bývalým spolužákem Václavem Přibylem pak míří ještě posedět jinam. Dozvídá se, že Vašek je členem klubu elitních milenců. Privátní byt s čtyřmi prostitutkami, který mohou navštěvovat jen doktoři – a jen na doporučení dvou členů klubu. Jedna ze čtyř slečen – Blanka Baronová – zmizela. Ostatní tři mladé dámy a také někteří páni doktoři se skládají na detektivův honorář, který se pouští do pátrání po zmizelé.
Detektiv má od své těhotné přítelkyně Kateřiny, která pracuje jako tisková mluvčí kriminálky, informace o hrůzném případu, který se snaží policie jakžtakž ututlat. V Praze byly nalezeny postupně mrtvoly čtyř zavražděných žen mezi dvaceti a třiceti roky. Jak se zdá, Blanka by mohla být čtvrtou mrtvou.
Členy elitního klubu jsou navíc i lidé, o kterých se detektiv dozvídá v souvislosti s firmou, jíž řediteluje pan Fischer, a také s konkurencí. Obě firmy mají jeden velký zájem. Ptačí chřipku. A jde o to, kdo dostane státní zakázku. V případě Fischerovy firmy na vakcínu, u konkurence na lék.

Nenudící detektivka (mimochodem docela bohatá na latinské výrazy používané v běžné řeči) je zasazena především do současné Prahy a nevystupují v ní ani tak obyčejní lidičkové, jako spíše doktoři a další osoby s kontakty často na vysoce postavené představitele politiky. Člověk může mít chvílemi skoro pocit, že čte noviny nebo zprávy na internetu. Korupce, ovlivňování státních zakázek, šedá eminence, policista odvolaný z vyšetřování…

Povedená, čtivá knížka, která jen asi nezaujme toho, kdo má raději detektivky postavené na mezilidských vztazích.

 

Moba, Brno 2008
Edice Původní česká detektivka, svazek 92
240 stran

www.mobaknihy.cz

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

REKLAMA
REKLAMA

Doporučujeme

CITARNY.CZ
Severské detektivky

www.alpress.cz


www.styl-zivota.cz

CZIN.eu

REKLAMA