Klub elitních milenců (Petr Eidler)

Klub elitních milencůBezejmenný detektiv a zároveň vypravěč celého románu má případ. Vladimír Fischer, šéf farmaceutické firmy, ho navštěvuje s pocitem, že mu je někdo v patách. Konkurenční boj, odposlouchávání, sledování… Ten člověk můžu působit možná trochu paranoidně. Detektiv, se svým asistentem panem Lálou se případu ujímají. Pan Lála (trošku nezvykle o něm detektiv mluví jako o „PANU Lálovi“) se seznamuje s Fischerovou manželkou a při společném venčení psů se z ní snaží vymámit informace o manželovi. A nemá náhodou paní Fischerová milence?
Kromě toho míří detektiv na školní sraz. S bývalým spolužákem Václavem Přibylem pak míří ještě posedět jinam. Dozvídá se, že Vašek je členem klubu elitních milenců. Privátní byt s čtyřmi prostitutkami, který mohou navštěvovat jen doktoři – a jen na doporučení dvou členů klubu. Jedna ze čtyř slečen – Blanka Baronová – zmizela. Ostatní tři mladé dámy a také někteří páni doktoři se skládají na detektivův honorář, který se pouští do pátrání po zmizelé.
Detektiv má od své těhotné přítelkyně Kateřiny, která pracuje jako tisková mluvčí kriminálky, informace o hrůzném případu, který se snaží policie jakžtakž ututlat. V Praze byly nalezeny postupně mrtvoly čtyř zavražděných žen mezi dvaceti a třiceti roky. Jak se zdá, Blanka by mohla být čtvrtou mrtvou.
Členy elitního klubu jsou navíc i lidé, o kterých se detektiv dozvídá v souvislosti s firmou, jíž řediteluje pan Fischer, a také s konkurencí. Obě firmy mají jeden velký zájem. Ptačí chřipku. A jde o to, kdo dostane státní zakázku. V případě Fischerovy firmy na vakcínu, u konkurence na lék.

Nenudící detektivka (mimochodem docela bohatá na latinské výrazy používané v běžné řeči) je zasazena především do současné Prahy a nevystupují v ní ani tak obyčejní lidičkové, jako spíše doktoři a další osoby s kontakty často na vysoce postavené představitele politiky. Člověk může mít chvílemi skoro pocit, že čte noviny nebo zprávy na internetu. Korupce, ovlivňování státních zakázek, šedá eminence, policista odvolaný z vyšetřování…

Povedená, čtivá knížka, která jen asi nezaujme toho, kdo má raději detektivky postavené na mezilidských vztazích.

 

Moba, Brno 2008
Edice Původní česká detektivka, svazek 92
240 stran

www.mobaknihy.cz

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Juan Zamora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA