Vášeň zabíjet (Barbara Nadel)

Barbara Nadel Vášeň zabíjetIstanbul dýchá na českého čtenáře exotikou – vůní dálek, koření a vodních dýmek. A taková detektivka, zasazená do tohoto současného tureckého velkoměsta, to je teprve lahůdka. Snoubí se v ní výlet do cizokrajného prostředí a procedurální detektivní román, zaplněný množstvím plnokrevných postav. Tahle kniha je výjimečná už jen kvůli těm východním kulisám – neobvyklá místní jména, na zdi místo prezidentů visí Atatürk a jedna z linií vyšetřování vede prastarým cechem prodavačů koberců…

Jeden z prodavačů byl totiž po předvádění bohatým zájemcům nalezen mrtvý. Případu se ze zvědavosti ujme inspektor Cetin Ikmen a nestačí se divit, kam až ho vyšetřování zavede. Druhá dějová linie už nemá příliš romantickou příchuť, spíš velice současnou a špionážní – inspektor Mehmet Süleyman je na stopě sériovému vrahovi Šmírákovi, jenže o něj má mnohem větší zájem turecká tajná služba a jejich špion Mürsel Süleymana nutí lhát svým podřízeným o případu. Jenže to je inspektorovi proti srsti a navíc Mürselovi nevěří, takže vyšetřuje případ dál na vlastní pěst. Pak je tu ještě zmizelá manželka, které manžel nechtěl dovolit učit se anglicky, a snobský svět zahraničních diplomatů v luxusní čtvrti, v níž je špína dobře schovaná, ale je.

Zkrátka i Istanbul má své vrahy a hrdiny, ale má také své zvláštní kouzlo – kterým učaroval i britské spisovatelce Barbaře Nadel natolik, že do něj zasadila už deset detektivek ze série Ikmen/Süleyman.

Originál: A Passion for Killing
Překlad: Jaroslava Hromadová
Vydal: BB art, 2008
Edice CLASS, sv. 131

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

REKLAMA
REKLAMA

Doporučujeme

CITARNY.CZ
Severské detektivky

www.alpress.cz


www.styl-zivota.cz

CZIN.eu

REKLAMA