Tom Wood

VYŠLO ČESKY I ODKAZY

*1978 Staffordshire, Velká Británie

Krycí jméno Tesseract NepřítelBritský autor akcí našlapaných thrillerů vždy stranil spíš padouchům, proto je hlavním hrdinou jeho knih profesionální vrah…

Dřív, než se Tom Wood dal na psaní, vystřídal řadu zaměstnání, přes dělníka a pokladního až po scénáristu a video editora.
Ve filmech a literatuře ho vždy zajímali víc ti záporáci, a tak nosil dlouho v hlavě námět na příběh s opravdu špatným chlápkem, kterému by i přesto čtenáři drželi palce. Po několikaletém snažení a přepisování se objevil první thriller s Victorem, profesionálním zabijákem. Nyní už má série tři romány a krátkou novelu, (třetí román a novela vyšly zatím pouze elektronicky.)
První knihu Tom Wood napsal pod svým pravým jménem Tom Hinshelwood, pak ale nakladatel zjistil, že se celé jméno nevejde na obálku paperbacku, a tak byl autor z propagačních důvodů přejmenován pro celou distribuci (prý s výjimkou Polska…)
A aby nebylo zmatků se jmény málo, debutový román mate ještě víc – v Británii vyšel jako The Hunter, v USA jako The Killer a v Německu coby Codename Tesseract. České vydání proto zkombinovalo dva z uvedených…

ODKAZY ::
Oficiální stránky: www.tomwoodbooks.com
Facebook: https://www.facebook.com/tomwoodbooks
Twitter: https://twitter.com/thetomwood

VYŠLO ČESKY::

  • Krycí jméno Tesseract : Lovec (The Hunter, 2010; Metafora, 2012)
  • Krycí jméno Tesseract : Nepřítel (The Enemy, 2013, Metafora, 2013) NOVINKA

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA