Hank Steinberg

* 19. listopadu 1969 New York, USA

mimo-dosah-steinbergÚspěšný americký scenárista a producent se pustil i do psaní knih a i tam slaví úspěchy…

V roce 1997 zabodoval se svým scénářem k baseballovému filmu 61, který posbíral 12 nominací na cenu Emmy. Největší úspěch však dozajista měl se scénářem k veleúspěšnému detektivnímu seriálu Beze stopy, u kterého figuroval i jako výkonný producent. Jednu sezonu zatím běžel autorův další seriál The Nine o devíti lidech, držených jako rukojmí během bankovní loupeže. Autor v současnosti pracuje na novém postapokalyptickém seriálu The Last Ship.
Nebývá příliš zvykem, aby filmová studia kupovala práva na knihu ještě dřív, než vyjde, ale Hank Steinberg dokázal prodat svůj (nedokončený, v té době i neexistující) dvoudílný román jen s pomocí několika ukázkových kapitol a svého renomé.
Thriller, ve kterém najdete terorismus a špionáž, mezilidské vztahy a spoustu akce, má podobné schéma jako epizody v seriálu Beze stopy – hlavnímu hrdinovi zmizí žena, resp. je unesena. A když někdo zmizí, obvykle je to proto, že má tajemství. A jestliže to tajemství může mít kořeny v divokém Uzbekistánu, je na mezinárodní problémy zaděláno…
Steinberg nyní žije s rodinou v Los Angeles a přepisuje svou první knihu do scénáře pro Paramount Pictures. Román se dostal do užší nominace na Debut roku asociace International Thriller Writers.

VYŠLO ČESKY ::

  • Mimo dosah (Out of Range, 2013; Kniha Zlín, 2014/7) Novinka

 

Share Button

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.