Tom Cain

ODKAZY I VYŠLO ČESKY

Pečlivě utajovaný novinář píše thrillery přirovnávané k Fredericku Forsythovi a Robertu Ludlumovi

Britský novinář a investigativní žurnalista je skoupý na své soukromí, připustil o sobě pouze, že je ženatý, že je zapálený fanoušek West Hamu a Washington Redskins, a že dříve žil v Moskvě, Havaně a Washingtonu D.C. Ačkoli na různých webech o své pravé totožnosti mlžil, v reportáži z literárního festivalu detektivních autorů připustil, že ve skutečnosti se jmenuje David Thomas.
Během své nadmíru úspěšné kariéry (různé zdroje se zmiňují o „cenami ověnčeném“ žurnalistovi) dělal rozhovory s předními osobnostmi a psal investigativní reportáže o finančních skandálech na Wall Streetu, intrikách v Hollywoodu i korupčních skandálech na britských fotbalových stadionech.
Jeho románový debut Specialista se dočkal nadšeného přijetí, a tak se hlavní postava, nájemný zabiják Samuel Carver, vrací již ve čtyřech knihách. První thriller se točil kolem smrti princezny Diany (ačkoli její jméno není v knize ani jednou zmíněno), druhý kolem ukradených jaderných bomb (tedy až poté, co se Carver vzpamatuje z drastických událostí předešlé knihy), ve třetím má protivníka kopírujícího jeho styl a čtvrtá kniha ho zavede do Afriky, kde má odstranit nepohodlného diktátora…

ODKAZY ::

Oficiální blog autora: http://accidentman.blogspot.cz/
Facebook autora: https://www.facebook.com/tom.cain1

VYŠLO ČESKY ::

  • Specialista (The Accident Man, 2007; Mladá fronta, 2009)
  • Zachránce (The Survivor, 2008; Mladá fronta, 2010, přel. Jiří Balek)
  • Atentátník (Assassin, 2009; Mladá fronta, 06/2012, přel. Jiří Balek) NOVINKA
  • (Dictator, 2010)
  • (Carver, 2011)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA