Tajnosti Renaty L. (Pavel Jansa)

Tajnosti Renaty L. Pavel JansaRenata Langová, dcera mocného děkana lékařské fakulty, se sblíží se svým učitelem docentem Bergem. Když potřebuje stále více peněz a otec jí je odmítá dávat, vymyslí na něj podraz s fingovaným únosem. Má jí při tom pomáhat právě Berg, výměnou za pomoc při jeho jmenování šéfem ústavu patologie. Finta s únosem ale končí tragicky, Renata umírá a podezřelým číslo 1 se logicky stává Berg.

Ve vyprávění příběhu se pak Berg střídá se soukromým detektivem Krausem. Půlnoční scény na pitevně i líčení následných manipulací s mrtvými těly se čtou jako thriller s prvky hororu. A i když se pořád hledá vrah, klíčovou otázkou se čím dál víc stává problém, jaká byla vlastně Renata. Namyšlená exhibicionistická fiflena nebo v jádru citlivá dívka, schopná se obětovat pro druhé? Kdo byl vlastně zlý a kdo hodný? Příběh se z ponuré patologie a z chatové oblasti, kde se vraždilo, přesouvá do vzdáleného útulku katolické charity, kde pečují o beznadějně nemocné děti. A právě tam dojde k nečekanému zvratu, když se na scéně náhle objevuje údajně mrtvá Renata.

Rozuzlení prozradit nelze, protože rozplétání přediva „tajností Renaty L.“ je skutečným požitkem. Podle mne je to vedle Maléru pana Mahlera autorova zatím nejryzejší detektivka.

288 stran

Šulc a spol. 2002

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Dalibor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA