Stephanie Barronová

* 1963 Binghamton, New York, USA

barronova-stephanie-mathews-francineAmerická spisovatelka si tak zamilovala svět Jane Austenové, že ho obohatilo o detektivní sérii, v níž pátrá sama slavná autorka Pýchy a předsudku

Francine Stephanie Barronová na Princetonu vystudovala historii Evropy, zvláště Francii napoleonských válek, po studiích na Stanfordu nastoupila do CIA jako analytička. V roce 1992 napsala svou první knihu, opustila Agenturu a začala psát profesionálně.
Coby Francine Mathews napsala dvě série thrillerů – jednu s nantucketskou policistkou Meredith Folgerovou, druhou špionážní s analytičkou Caroline Carmichaelovou, založenou na autorčině práci pro vládu.

Přečtěte si také recenzi na detektivku P. D. Jamesové, která je pokračováním Pýchy a předsudku.

Pod svým dívčím příjmením a prostředním jménem „Stephanie Barronová“ píše sérii historických detektivek, kde je amatérskou pátračkou samotná Jane Austen. Stephanie, milovnice díla slavné spisovatelky, se ponořila do studia života autorky, a i když jsou její příběhy vymyšlené, v detailech vycházela ze skutečné korespondence Austenové, především s její sestrou Cassandrou. Série má prozatím 11 dílů a čeští čtenáři budou mít možnost s prvním dílem posoudit, nakolik se Stephanii podařilo vystihnout podstatu tolik obdivované Austenky.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://www.stephaniebarron.com/
http://www.francinemathews.com/

VYŠLO ČESKY ::

  • Jane a nepříjemnost na panství Scargrave (Jane and the Unpleasantness at Scargrave Manor, 1996; Moba, 2014/7)
  • Jane Austenová a muž v kněžském rouchu (Jane and the Man of the Cloth, 1997; Moba, 2015) Vyšlo
Share Button

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA