Soutěž o 3 výtisky detektivky Smrt na podzimní řece

I. J. Parkerová, byla původně profesorkou angličtiny na Virginské univerzitě. Protože se zajímala o japonskou literaturu, začala psát detektivní příběhy z Japonska 11. století. První povídka o Sugawaru Akitadovi Recept na vraždu vyšla v roce 1977 a od té doby už vyšla řada románů s tímto vyšetřujícím úředníkem z Japonska období Heian. Nakladatelství Garamond právě vydalo další titul s názvem Smrt na podzimní řece.

Po ukázce z knihy, kterou jste si mohli přečíst před pár dny, nabízíme v naší nové soutěži tři výtisky z této historické detektivky.

Soutěž probíhá do 21. prosince 2017.

Ceny do soutěže věnovalo nakladatelství Garamond.

ANOTACE knihy: I. J. Parkerová Smrt na podzimní řece

Akitada Sugawara vydává do města Naniwa – dnešní Ósaky – aby odhalil úředníky prodávající informace. V doprovodu naivního účetního se stává svědkem vyzvednutí těla dětské prostitutky z řeky a její obraz se mu neustále vrací, i když se na něj v Naniwě valí jeden problém za druhým. S věrným sluhou Torem padnou do zajetí pirátů a svoji cestu na svobodu si musejí krvavě vybojovat. I po ukončení svého oficiálního poslání ho ale nejvíce pronásleduje tragický příběh mrtvé dívky…

Nové pokračování příběhů Akitady Sugawary nás opět přenáší do Japonska 11. století, kde se tento úředník císařské správy bude muset pustit do nebezpečného vyšetřování. Autorka předkládá nejen strhující vyprávění plné zvratů, ale i poučný pohled na zvyky a poměry Japonska v období Heian.

Nakladatel: Garamond, 280 Kč

Soutěžit můžete v tomto formuláři.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: 11. století

Výherci: Mašková Milena, Jana Plecháčová, Josef Janota

Share Button

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY