Soutěž o 2 audioknihy Joa Nesbøho Netopýr

OneHotBook vydal koncem roku již třetí audioknihu Joa Nesbøho. První titul s Harrym Holem a zároveň autorův knižní debut s názvem Netopýr nás nezavádí do mrazivé Skandinávie, ale do Austrálie.
2 audioknihy čekají na své šťasné majitele. Soutěžit můžete do 20. ledna 2014 do 10 hodin.

Ceny do soutěže věnoval Radioservis, a.s., vydavatelství Českého rozhlasu

Netopýr Jo Nesbo, audioknihaV Austrálii je nalezena mrtvá norská dívka. Vše poukazuje na to, že byla znásilněna a zavražděna. Oddělení vražd osloského policejního ředitelství vysílá do Sydney kriminalistu Harryho Holea, jehož úkolem je sekundovat místní policii při vyšetřování a zároveň si odpočinout od problémů s alkoholem i psychických potíží. Pasivně přihlížet a jen radit však Harry neumí, a tak se ve vyšetřování začíná navzdory nelibosti australských kolegů silně angažovat…

Autor detektivních bestsellerů Jo Nesbø úvodní díl své knižní série překvapivě nezasadil do domácího chladného prostředí, ale do slunné Austrálie. Dobrodružství nejslavnějšího severského násosky totiž začalo právě v Sydney, kam jej nadřízení odeslali spíš, aby nebyl na očích, než s důvěrou, že vyřeší vraždu mrtvé krajanky. Harry Hole totiž není žádný svatoušek, přestože australští spolupracovníci jeho příjmení neustále vyslovují jako anglické slovo „holy“.

Audioknihu načetl Hynek Čermák, který od začátku bravurně zdůrazňuje všudypřítomný ironický tón vyprávění, dokáže ovšem vybalancovat i pochmurnější a melancholické momenty, když Harry Hole opět propadá alkoholismu, nebo jestliže dochází na tragičtější momenty. V každém zaváhání jeho nakřáplého hlasu při jinak lakonických líčeních anti-hrdinovy depresivní minulosti zaznívá nevyřčená bolest, jíž protagonista jindy schovává pod maskou sarkasmu.
Vydává OneHotBook, distribuce Radioservis, EAN 8594169480121, CD mp3, celkový čas 10 hodin 50 minut, 329 Kč

Poslechněte si ukázku z audioknihy

Přečtěte si naši recenzi knihy.

Soutěžit můžete zde.
Nápovědu hledejte na stránkách Radioservisu a Centru DETEKTIVKY.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.
Výherce bude oznámen na stránce Ukončené soutěže.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Redakce